• (bkz: easter egg)
  • john turturro ve johnny depp karşılıklı döktürdüler başka da bir şey olmadı bu ortalama hollywood geriliminde. gerçi, sırf ikilinin şovu için izlemeye değmemiş miydi? değmişti gerçekten. tekrar hasta olmadık mı kendilerine? pek tabii ki olduk. "iyi ki izledik" mi? iyi ki izledik

bu arada daha johnny depp'in sesinden duyduğumuz o ilk cümleyle eğilip filmi birlikte izlemekte olduğum kardeşimin kulağına "filmin sonunda böyle böyle olacak ehuhe" dememe, daha ekran karanlıkken, daha film başlarken filmin sonunu tahmin edebilme gibi bir rekor edinmeme de yol açan filmdir kendisi**
    ha tabi filmin sonunu önceden söyleyerek spoiler verme gerekçesiyle arada bi temiz sopa yememe de neden olmuştur pek tabii. "atım, tuttu" ise kardeşim açısından pek de inandırıcı bir mazeret olarak kabul görmemiştir.**
  • sonunu ta basindan tahmin edebiliceginiz bir film bu. ben daha olaylar baslayinca sonunu tahmin ettim cogunluk da oyle oldu zaten ortamda da. boyle olunca da keyfi kalmamisti tabi filmin. genel olarak da bana oldukca siradan geldi. gene de jonny deep hostu!
  • johnny depp e pis daginik sacin bile yaksitiginin kaniti olmaktan pek oteye gecememis film
  • gerilim filmi olarak ortalarda dolanan ama hiç de öyle olmayan film. nedense çok tahmin edilebilir bi sonu var. stephen king i neden sevmediğimi bi kere daha anladım.
  • seyrettikten aylar sonra bile redneck aksanı ile söylenen "you stole my story" cümlesinin kulaklarımdan gitmediği film.
  • stephen king kitaplarinin sinemaya uyarlanamamasi lanetine kurban gitmi$ filmlerden biri daha.
    - olmami$ -

--- spoiler ---
    mort (ölüm) isimli kahramanimizin ki$ilik bölünmesi olarak sonu baglanmi$, pic edilmi$. oysa kitapta her $eyi kafanizda bamba$ka kuruyor, tatmin oluyosunuz.
    --- spoiler ---

ilgisi var mi bilmiyorum ama, filmin boktanligi stephen king'in hatasi olmadigi gibi, stephen amca eserlerinin sinema uyarlamalarindan da hic memnun degildir zaten. ama burada hazir uyarlanmi$i var diyerek birkac film adi verelim, gözümüz gönlümüz acilsin bari:

(bkz: dolores claiborne)
    (bkz: the green mile)
    (bkz: the shining)
    (bkz: misery)
  • seksenlerde yazıldığından olsa gerek şu an için oldukça bayat bir hikaye. germek bir yana, sürükleyiciliği bile muamma. hatta abartayım, johnny depp'in en kötü filmi. aynı şey turturro için de geçerli olabilir, bilemiycem. bir de depp'in salaş ev kıyafetleri yer yer dude tarzını yansıtıyor. yerim..
  • --- spoiler ---
    kötü karakterin amacına ulaşmasıyla sonuçlanması bakımından farklılık arz eden, en sonundaki mısır ısırma sahnesiyle pek leziz tamamlanmış olan film..
    --- spoiler ---
  • johnny için izlenebilen, sonu tahmin edilen film.
    benim gibi hissetmiş ırmak koçkan http://www.beyazperde.com/sinekritik/749
hesabın var mı? giriş yap