• istanbul emniyeti eski müdür yardımcısı, adı ilk kez söylemez çetesi'yle birlikte anıldı ve söylemezlerle işbirliği yaptığı öne sürüldü. söylemez kardeşler'e yardım ettiği için üst düzey emniyet yetkilileriyle birlikte yargılandı.
    bu davada tüm tutuklu sanıklar, 1997'de serbest bırakıldı. demir, haluk kırcı'nın gözaltındayken kaçırılması yüzünden yargılandığı davadan da beraat etti.
  • hasan oğlu, 1958, artvin doğumludur.
    muhtelif tarihlerde çeşitli suçlardan ankara sıkıyönetim komutanlığı'nca gözetim altına alınıp bilahare, 1402 sayılı kanunun 15. maddesi gereği tahliye edilen şahıslar arasında adı geçmektedir.
    ankara emniyet müdürlüğü narkotik şube müdürlüğü komiser muavini olarak görev yaptığı 1979 yılı içerisinde pol der'e üye olduğundan dev yol örgütünün görüşü doğrultusunda polis teşkilatı içerisinde birim oluşturduğu iddiası ile 1982 yılında ifadesi alınmıştır.
    istanbul asayiş şube müdürü görevindeyken, tevfik ağansoy ile kokain işine girdiği, bu işte tevfik ağansoy tarafından aldatıldığı ve alaattin çakıcı'yla birlikte ağansoy'a karşı cephe aldığı yolunda iddialar bulunmaktadır.

kaynak:susurluk mit raporu
  • kemalettin eröğe polis eğitim merkezi yurdu müdür vekili ve polis başmüfettişi.

haluk kırcı'nın firarına yardım, söylemez kardeşler çetesi'nin kapalı olan barına -makam odasına mobilya alınması karşılığında- açış izni verme ve benzeri suçlardan yargılanmış; hüküm giymiş; daha sonra delil yetersizliğinden salınmıştır.

oniki eylül öncesinde pol-der üyesi olduğu bilinmektedir. hatta izmir asayişinden sorumlu olduğu dönemlerde kendisiyle çalışan memurlardan - hepsi şu an emeklidir- "sedat demir komünistin önde gidenidir." tarzı yorumlar duymuştum. bunlara rağmen - eğer duyduklarım doğruysa- mehmet ağar gibi ülkenin en karanlık insanlarından birisiyle aralarından su sızmamasına; dolandırıcılığa,hileye,yolsuzluğa,rüşvete adının karışmasına anlam veremiyorum.

bütün bunlar üçüncü ağızlardan duyduklarımdı. benim sedat demir hakkındaki izlenimlerim ise şöyle : kısa sayılabilecek bir boyda olmasına rağmen heybetli ve pos bıyıklı... görev yaptığı polis eğitim merkezi yüksek öğrenim öğrenci yurdunda öğrencilerle iyi ya da kötü yönde muhattap olmayan; neye kızarsa kızsın görevli polis memurlarına patlayan; - haliyle memurlar kendisinden çok korkarlar - elini yıkamak için lavaboya gidip sabun kutusunun boş olduğunu farkettiğinde "bir daha burada sabun görmezsem sabun yerine seni sokarım!" diyen bir emniyet müdürü.

http://www.habervitrini.com/haber.asp?id=220190
  • park kitap yayın yönetmeni, çevirmen, eleştirmen, öykü yazarı, ropörtör, editör, akademisyen, yazı atölyesi eğitmeni olan bir başka sedat demir de vardır. www.sedatdemir.com'dan ulaşılabilir.
  • sedat peker'in ifadesine göre, korkut eken istediği için yeşil`'in kaburgasını kırmış eski ankara asayiş müdürü.

http://gundem.milliyet.com.tr/…/1458724/default.htm
  • yayın yönetmeni, editör, eleştirmen, kurmaca eğitmeni ve öykücüdür. birçok yayınevinde editörlük yapmıştır. aynı zamanda benim biricik kurmaca hocamdır.. adamdır adam..
  • şiiri bestelenmiş bir edebiyat mafyası.
  • dedalus kitap'ın ve koyu kitap'ın yakışıklı patronu. kafası ve masası karışık bir adam.

geçmiş yaşamlarından birinde bir abuk subuk bir kral için çalışıyormuş sanırım. büyücü hekim miymiş neymiş. öyle bir şeyler anlatıyordu.
  • bugün ankara'da fuarda kendisiyle tanıştığımız, sohbet ettiğimiz kısacık zamanda mütevazılığı ile kendine hayran bırakan dedalus kitabın kurucusu ve editörü. küçük paris fena öksürüyor kitabını aldım. kendisi kitabını "aynayabakamam naber ? " şekilde imzaladı.
hesabın var mı? giriş yap