• (bkz: kanım dondu şerefsizim)

hayır boktan bir ülkede yaşadığımızı biliyorduk da yine de bazı şeylerle tekrar yüzleşmek insanı üzüyor. gelecekten umutlu polyannalar aramızda mı hala?
  • çok üzücü bir olay ama şaşırmadım.bu ülkede 2 mafya grubu arasında (saral-şahin) süren çatışmada 40 kişiden fazla insan öldü 13 yılda.dur diyebilen mi oldu bu duruma?bu adamlar takır takır insan öldürüyor,siz dayaktan bahsediyorsunuz.vatandaşa geçmiş olsun,hayatta kaldığı için de dua etsin.burası böyle bir ülke maalesef!
  • bu olaydan da anlaşılacağı üzere iki önemli konu var.
    1: sosyal medyada yapılan tüm paylaşımlar gerçek hayatta yapılanlarla aynı "gerçek"tir. yani sorumluluğunu alamayacağınız bir paylaşım yapmayın.
    2: bir kişi başka bir kişiye hangi suçu işlerse işlesin onun cezasını kanunlar verir. bu durum cezaların genelde olduğu gibi caydırıcılık komik hale gelmiş olsa bile geçerlidir.
    sonuç: sokakta uzanmış köpeğe hiç bir sebep yokken tekme atan "insan"lar salıverilirken hayvan kadar değeri olmayan insana yapılan bu barbarlığa bir yaptırım olmasını beklemiyorum..
  • valla hiiç öyle hukuk aalet demokrasi cart curta ayaklarına yatmayın adama youtube da ana avrat dümdüz gidersen döverler de sikerler de. valla biri bana o şekilde sövse gidip mahkemeye verip aylarca duruşma bekleyip 3 kuruş tazminata tav olup kendimi enayi yerine koyduracağıma gücüm yetse dinlene dinlene döverim.
  • küfür etmesi tabiki de yanlış, ama adamın zorla alıkoyularak 2 canlı tarafından öldüresiye dövülmesi felaketten de öte bir durum..

adalet olan bir ülkede bu durumda küfür eden adam polis tarafından yakalanır ve ettği hakaret yüzünden cezasını çeker..
    adamı dövenler ise suç örgütü oluşturmak, adam kaçırmak, zorla alıkoymak ve adam öldürmeye teşebbüsten yargılanmalı..

ülkede ne kanun var ne adalet!! biri çıkıp küfrediyor , cezası yok.. öbürleri onu kaçırıp dövüyor gene cezası yok..

ne yazık ki böyle giderse kerkes kendi adaletini kendi sağlamaya çalışacak ve bu da yakındır ve hatta başlamıştır....

ülkede ne adalet kalmış ne kanun.. vay halimize..
    allah bu tür zararlı insanları karşımıza çıkartmasın inşallah..
  • hukuk değil guguk devleti olma yolunda hızla ilerlemekteyiz... başarılar türkiyem!
  • o kadar başıboş gerizekalı insan var ki, bunların bir çoğu bu peker denen adama tapıyor.
    adam sanki hükümeti kurtarıyor, bildiğin onu bunu tokatlıyor.

bu tarz insanlar içeriden pek kolay çıkmaz, yakında bunu da içeriye tıkarlar merak etmeyin.
  • adamı kaçırıp öldüresiye dövüyorsun ve bunun videosunu rahatça sosyal medyada yayınlayabiliyorsun.
    ama lafa gelince hukuk devletiyiz diye de götünü yırtıyorsun.
  • bir kişi arabayı kullanıyor, bir kişi kayda alıyor, iki kişi de adamı eziyor. toplamda en az dört kişiler ve silahlılar. karşılarındaki tek kişi ve muhtemelen silahsız bir genç. bu ne cesaret yarabbi, sizi tanımak istiyorum, beni mutlaka arayın. bu olayın rövanşını yapalım.
hesabın var mı? giriş yap