• demin instagramda denk geldiğim, saçma bulduğum hikayedir. instagram başlı başına saçmalık zaten ama konumuz bu değil. şimdi sizden ricam videoyu baştan sonra kadar izlemek. izlemek istemeyenler için ise aşağıya tercümesini yazacağım.

https://streamable.com/9wrj5

bu videoyu görünce ben rahatsız oldum. muhtemelen çocuklar kuran öğrenmek için orada bulunuyorlar ama hocanın ilginç dualarına maruz kalıyorlar. ne gerek vardı ki? max 10 yaşındaki çocuk nereden bilsin cumhurbaşkanını valiyi maliyi. insanı dinden soğutmayın.

videonun aynı şekilde tercümesi :

belirsiz kişi : elhamdülillah. elhamdülillah. elhamdülilahi rabbil âlemin. vessalatü vesselamü âla rasülina muhammedin ve âla alihi ve sahbihi ecmaîn

çocuklar : amiiiin

b.k : ya erhamerrahimin ya erhamerrahimin ya erhamerrahimin yarabbi, ramazan-ı şerifi hakkımızda hayırlı ve mübarek eyle yarabbi.

çocuklar : amiiin.

b.k : bizlerden razı ve memnun eyle yarabbi

b.k : vatanımızı, milletimizi yarabbi, bayrağımızı, sancağımızı yarabbi, cumhurbaşkanımızı yarabbi ve bu yolda hizmet eden bütün abilerimizi sen muhafaza eyle yarabbi.

b.k : yarabbi sedat peker peker abimizi de yarabbi muhafaza eyl...

—-
    peşinen not : müslüman bir birey olarak yorumladım. muhtemelen hoca tek taşta iki kuş vurmayı amaçlıyor. hoş şeyler değil. yazık.

hemen edit : ben baktıktan sonra hikayelerin devamını da atmış. instagramına girip izleyebilirsiniz.
  • bu gibi kanaat onderi degerli adamlari takip etmeli ki benim kendi adima sikca dustugum bir hata olan "o kadar da yapmiyorlardir" dusuncesine kapilmayalim
hesabın var mı? giriş yap