aynı isimde "see" başlığı da var
  • 4. bölümü yayınlanmış olan dizi. yayın şekli nasıl henüz çözemedim. ilk hafta 3 bölüm verdiler, bu hafta tek bölüm gibi gözüküyor. ayrıca ekşide bu kadar az ilgi çekmesine biraz şaşırdım.
  • --- 1x4 spoiler ---

haftada bir bölüme dönmelerine sevindim. 3 bölüm tanıtım yaptıktan sonra normale döndüler sanırım. haftalık olunca daha iyi oluyor.

dizideki savaş sahnelerine bayılıyorum. diğer dizilerde gördüğümüzün aksine sessiz ve yavaş hareketlerle yapılıyor. değişik taktikler kullanılıyor. gerçekten o sahneleri çok iyi yapıyorlar.

dizinin atmosferi de tam kışın izlemelik olmuş.* sürekli ıslak ve soğuk mekanlar görüyoruz. çekimler de 10 numara yapılınca, seyir zevki yükseliyor.

bu bölümde beni rahatsız eden tek şey queen kane'e yapılacak olan ihanetin ortaya çıktığı sahne oldu. türk dizilerindeki gibi arkadan sessizce yaklaşıp, önemli olaylara kulak misafiri olma sahnesi çok klişe. diziden bu konuda biraz daha yaratıcılık bekliyorum.

--- teori ---
    işlenen konuda henüz açıklanmayan bazı gizemli olaylar var.
    queen kane ve maghra'nın bağlantısı açıklanmadı. ilk bölümde tamacti jun, gether bax'ten bilgi aldığı sırada bir ipucu verilmiş olabilir. gether bax, jerlamarel'den bahsederken 'kraliçenin kız kardeşini öldüren şeytan' diye bahsetti. sonra da tamacti jun, gether bax'e vurup düşürdü.
    muhtemelen queen kane ve maghra kardeş. jerlamarel de sarayda hizmetçi olduğu sırada maghra ile tanışıp sevgili olmuş olabilirler. sonra da maghra'nın doğum yapmasıyla saraydan kaçmışlardır. queen kane de bir şekilde jerlamarel'in gücünü biliyor ve jerlamarel'den çocuk yapıp kendini tanrı olarak göstermek istiyor.
    --- teori ---

--- 1x4 spoiler ---
  • 4. bölüm bugün itibarı ile yayınlanmıştır.

t: mükemmel sinematografisi olan kesinlikle izlenesi apple tv+ dizisi.
  • başrolünde game of thrones' ten tanıdığımız jason momoa 'nın oynadığı apple tv dizisi. senaryosu mükemmel olmasa da görüntü kalitesi ve kurgusu gayet başarılı olan dizi. dizide ayrıca luke cage dizisinden tanıdığımız alfre woodard da bulunuyor.
  • eski bir atasözü der ki ;körler ülkesinde tek gözü gören kral olurmuş. iki gözü görenin tanrı olduğu dizi.
  • başarılı dizi ilk 4 bölüm gayet ilgi çekici, en az 1 sezon izlenir.
    jason momoa abimizin hatırı yok değil.
  • aradığım taze kanı buldum. film gibi olmuş dizi.
  • mutlaka izlenmesi gereken dizidir. fiziksel olarak görmüyorlar belki ama yeniliklere/değişime olan tepkileri tıpkı şuandaki dogmalarla yaşayan görenler gibi. hiçbir fark yok şimdiyle aralarında. ilk 4 bölümü bir çırpıda erittim.
  • ellerinde oldukça sağlam damacana ve pet şişe olduğu için (ilk bölümde görebiliyoruz) ve bu damacananın insanlık yok olurken imal edilen bir damacana olduğunu farzedersek medeni dünyadan en 400 yıl falan sonra yaşıyor olmaları gerekiyor. çünkü bu tarz malzemeler 500 yılda falan kayboluyor doğada.
  • ilk bölümü izledim ve cok net beni içine çekti dizi.gerek konu gerek karanlık dünya doğası fln oldukça guzel gözüküyor.takipteyiz momoa reis
hesabın var mı? giriş yap