• bir gün her akpli, her akp sempatizanı yenilgiyi, hukuksuzluğu ve faşizmin tokadını tadacaktır.
    şimdi sırada hanginiz var?
  • bu tarz durumlarda hak kaybını önlemek için kaydırılan öğrencilere ayrı bir diploma verilmeli. tamam, şehir üniversitesi kapandı ve bundan sonra öğrenci almayacak, eldeki öğrenciler de marmara üniversitesinde eğitim görecek. bu öğrencilere marmara üniversitesi diploması vermek merkezi sınav sistemine aykırı ve çocukların hakkını yemek oluyor, hala şehir üniversitesi diplomasi verseler bu sefer de üç dört yıl marmara üniversitesinde okumuş öğrenciye haksızlık olacak ama en azından diplomalarına kapanan bilmem ne üniversitesinden gelen öğrenci olduğunu belirtir bir ifade konabilir. aynı durum bölünerek açılan yeni üniversiteler için de geçerli. öğrenci çalışmış, iyi bir puan almış ve ismi için okul tercih etmiş sonra okul bölündü diye adı bilinmeyen bir üniversiteden mezun oluyor.
  • politik avantajları sayesinde keyfini sürdüğünüz okulun politik dezavantajlarını da çekersiniz arkadaşlar, normal. gerçekten mağduriyet yaşayanlar için üzgünüm umarım işleri kolaylaşır. ancak internet marmara’ya bok atan aptal şehir’lilerle dolu. aptal diyorum çünkü marmara üni’nin tanıtım yazısında yazan “şehir üniversitesi” yazısını üzerlerine alınıp sanki marmara onları kullanıyormuş gibi saçma yorumlar yapıyorlar. üniversiteli olmuş insanlara açıklamanın utancıyla orada kast edilen şey şehirin merkezinde, şehirle iç içe oluşu. hani kampüs üniversitesinin tersi anlamda yani. ikinci rahatsız oluğum şey marmara’nın sabunsuz, bakımsız tuvaletleriyle vs dalga geçilmesi. evet kötü bir durum ama ortada kalmayın diye sizi alan garantör üniversiteyle böyle çocuk gibi dalga geçmeye çalışmanız çoook itici. devlet üniversitelerinin çoğu böyle sanki bunu bilmiyormuş gibi özel okul çocuğu şımarıklığı yapmanız neden anlamıyorum. bir 10 yıl sonra şehir değil marmara diplomasına sahip olduğunuz için şükredeceksiniz ama haberiniz yok.

son olarak: marmaraya gitmek istemeyen merkezi yerleştirmeyle yeni bir ciks üniversiteye girebilir. tabi sizi aynı puanla aynı bölüme alabilecek başka bir üniversite bulursanız.
  • yaz kızım davutoğlu'na 2 puan daha
  • zenginler ne kadar şanslı lan, optikte üç beş doğrun çıkıyor sonra hop en iyi üniversitelerden birindesin. satılıp başka bi zenginin himayesibe girseydi bari gençliğini kitaba bırakanların hakkına ortak olunmasaydı.
  • t: yök kararı ile bugün gerçekleşen hadise.

kaynak
  • muz cumhuriyetinde sıradan bir gün.
  • marmara'dan katbekat daha iyi eğitim veren bir okul olduğu için öğrencilerinin diplomalarında marmara yazmasına pek sevineceklerini düşünmüyorum. şehir üniversitesi özellikle sosyal bilimlerde çok çok iyi. bugün orada klinik psikoloji yüksek lisansı yapan bir arkadaşımla görüştüm ve şöyle dedi: "lisansta aldığım eğitim köri soslu tavuksa biz burda her gün löp et yiyoruz."

not: marmara mezunuyum. bok gibi bir okuldu.
  • hiç üzülmediğim durumdur. şehir üniversitesi'ndeki sınavlar gibi olmayacak marmara'da gireceklekleri sınavlar. gelsinler bölüm nasıl okunuyor görsünler.
    ayrıca hukuk'ta okuyan arkadaşların da hiç üzülmesine gerek yok. zaten derslere gelmiyordunuz. bir dönemde anca bir iki derse geliyordunuz. onlarca arkadaşım var hukuk'tan. vize final zamanlarında okula geldiğiniz için okul aşırı kalabalık oluyor. onun dışında biz kendi unumuzu kavuruyoruz :)

fatih üniversitesi kapatıldığında da öğrenciler bize gelmişlerdi. derslerden geçene kadar çok zorlandılar. ki gelenlerin ortalaması 4'e yakındı ;) hadi bakalım... şimdi şehirliler düşünsün işte. eyyorlamam bu kadar.
hesabın var mı? giriş yap