• arkadaş 20 senedir istanbul trafiğinde araç kullanıyorum.

bi vatandaşa içime sinecek şekilde selam ya da teşekkür kapsamlı korna çalamadım.

adam yol veriyor ya böyle direksiyona vuruyorum sıfır ses çıkıyor ya da ayarı kaçırıp daaaaaaaaat diye sanki adama kızıyormuşum gibi hayvani ses çıkıyor.

insanın içini yakan bir mağduriyet. kibar ve ince düşünceli insanlar takılıyor böyle detaylara.

(bkz: bu da benim lanetim)
  • benim bu benim. on kez basmış gibi oluyorum ama sonuç sıfır. en sonunda uzun bir kornayla veda ediyorsun.
  • direksiyonun ortasına basamıyorum bir türlü. katılıyorum ama yine de

derdimizi sikeyim
  • benim bu. yol veren şoföre selam vereceğim derdine düşüp kaza yapayazdim defalarca. babamdaki trafikte selam verme atikligine ihtiyacım var.
  • direksiyonun ortasına avuç içi etiyle vurularak çözülebilecek durumdur. ordaki yay eli geri atar korna susar ama siz basmaya istekli olduğunuz için bir kere daha çalar sonra yay tekrar dışa doğru kuvvetle atar. sonra da siz dı dıt diye kornayı duyduktan sonra eşek olmayıp artık kuvveti bırakacağınız için korna bir daha çalmaz.

zaten cümle kurarken zorlanıyorum, anasını satim anlattırmaya çalışmayın böyle şeyleri.
    boş yerde deneyin işte yukarda en über anlatışımı yazdım.
  • benim en net özetim. direksiyon üzerinde bulunan klakson o kadar sert ki "bip" diye basamıyorum. teşekkürler başlığı açan kardeş, beni yakaladın ve buldun.
  • vw da olamamaktadır. azcık tıklatıyım diyorsun anasına sövmüş gibi oluyor.
  • ayabam yok ki abi.
  • kornaya kuru soğana vurur gibi vurursanız halledebileceğiniz derttir.
hesabın var mı? giriş yap