• muhteşem yüzyıl'da beni en çok güldüren oyuncu. tepkileri, mimikleri, tavırları mükemmel. bir de osmanlıca kelimelerin telaffuzunu mükemmel yaptığı için osmanlıca veya arapça bildiğini düşünüyordum, kerkük'te doğduğunu öğrendikten sonra bu tespitimden dolayı kendimi tebrik ettim.
    bir de tiyatro sahnesinde izlemek gerek kendisini.
  • hünkarııım ya da sultanııım deyişine hasta olduğumdur. o ne güzel bir tondur öyle. arapça kelimeler söylerkenki şivesinden arap olduğu anlaşılmaktaydı zaten. sözün özü: muazzam.

edit: pop art uyardı, arap değil türkmen'miş.
  • muhteşem yüzyıldaki sümbül ağa rolünde, sahici oyunculuğuyla dikkat çeken, duyguları hakkıyla yansıtabilen tiyatrocu.
  • devlet tiyatrosu sanatçısı.

1975 tarihinde kerkük'te doğdu. ankara devlet konservatuarı oyunculuk bölümününden 2000 yılında mezun oldu. 2007 yılından bu yana antalya devlet tiyatrosu'nda görev yapıyor.

-----

edit: simit seven bir arkadaşmış bu. bildiğin ankara simidi.
  • çocukken okulunu ziyaret eden ve "senden iyi asker olur" diyerek baskı yapan saddam hüseyin'den, ırak'dan ailesiyle beraber kaçmayı başararak ucuz yırtmış sanatçı...sınırdan kılık değiştirerek kurşuna dizilme korkusu içinde geçerken günün birinde türk insanına beyaz show'da illüzyon yapıp mızıka çalacağını düşünüyor muydu hiç sanmıyorum ancak buralarda da sanki fazla kalmayacağını, daha da batıya doğru yol alacağını hissediyorum. gerçekten beni kendisine hayran bıraktı ki yolu açık olsun...

hamiş: jenny colon olacakları altı ay öncesinden hissedebilen müneccim boku yemiş kaşifmiş.

http://www.hurriyet.com.tr/…televizyon/19232149.asp
  • muhteşem yüzyıl dizisinde hadım edilmiş bir harem ağasını canlandıran kaliteli tiyatrocu. ana adlı tiyatro oyununda 5 kardeşten birini canlandırmıştır. televizyon kanalları yeni bir kaliteli oyuncu daha kazanmıştır.
  • on parmağında on marifet olan insanlardandır. beyaz show'da önce çok güzel sesiyle şarkı söylemiş sonra da mızıka çalmıştır. kendisi muhteşem yüzyıl'ı izleme sebebimdir.
  • hiç harem ağası görmedik şükür ama harika oynadığını biliyoruz.
  • muhteşem yüzyıl'da kelimenin tam anlamıyla döktürmektedir. hele ki, korktuğu ânlarda yüzünün aldığı o şekil var ya; müthiş.
  • sümbül ağa karakteriyle kendisine hayran olduğum oyuncu. jestleri, mimikleri, yengeç gibi yandan yandan yürümesi, osmanlıca kelimeleri muhteşem bir şekilde telafuz etmesi vs.. gerçekten super. uzun lafın kısası, muhteşem yüzyıl'ı "muhteşem" yapan oyunculardan biridir; selim bayraktar.
hesabın var mı? giriş yap