• bu dönemki bir pazarlama dersi hocam. eğlenceli bir adam, ama cool olacağım farklı olacağım diye acaba uğraşıyor mu biraz emin olamadım henüz. çok amerikanvari ders anlatıyor zaten, tam böyle filmlerde göreceğimiz tipte hareketleri var bir anda masaya hoplayıp zıplamalar,bir oh captain my captain demediğimiz kaldı. dur bakalım biraz daha inceleyeyim ne olacak. hiç yoktan facebookta,twitterda ekleyip takip edin beni diye üç dört kere söyledi derste, telefonunu verdi. yarın arayıp batağa dördüncü diye çağırmayı düşünüyorum kendisini.

biraz önce de şöyle bir konuşmasını gönderdi facebookta.

http://vimeo.com/36657593
  • dogus holding icra kurulu üyesi.
  • sakal isimli kitabı 18 mart 2013 itibariyle tüm kitapçılarda imiş yeni öğrendim.kitabın tanıtımı için şöyle bir site yapmışlar.site içerisinde kitabı anlatan çok güzel bir tanıtım filmi var.şekilciliğe karşı ön yargısı olan insanlar için çok şey ifade ediyor..
  • çıtayı gittikçe yükselten, kendiyle yarışan koç üniversitesi'nde brand value creation dersi veren hocadır. her ders ayrı bir keyifli geçmektedir. masalara yatırıp çakralara bakmak mı dersin, amuda kaldırıp hikaye anlattırmak mı dersin, bugün dersi dışarda yapacağız diyip tüm sınıfa kahve ısmarlamak mı dersin. dersi de inanılmaz keyifli geçmektedir. eşi de en az kendisi kadar mükemmeldir. evlilik dediğin böyle olur dedirten bir aile yapıları vardır. özendiğim ve taktir ettiğim çifttir kendileri.
  • iş hayatındaki en ağır mağlubiyetini lale hasman karşısında alan sıcak vizyonlu snob şahsiyet. 1998 de mağazalarında holywood yıldızı pozları ile fırtınalar estirdiği beymen'den 1999 da kuyruğunu kıstırıp sessiz sedasız ayrılışını dün gibi hatırlıyorum. kanada'dan getirttiği bölge müdürü kılıklı kiralık katile "targıtlarımıız, targıtlarımıız! " diye bağırttıra bağırttıra mobbingin kıralını yaptırtırdı o zamanlar bu ulu bilge abimiz. o kanada'dan gelen makyaj özürlü haspamın da yatacak yeri yok, lale hasman hanım darbenin en sağlamını yapıp alayını kapıya süpürmüştü de rahat bir nefes almıştık. ha bu arada, semih yalman direktör benzeri bir kafa pozisyonda, lale hanım ise mağaza müdürü, yanlış anlamayın. o gün ben, eğer doğru isen, pozisyonuna, mevkiine bakmadan savaşmaktan çekinmemenin önemini net bir şekilde kavramıştım. sanırım semih bey de kimseyi hafife almaması gerektiği hususunda dersini iyi almış, epey bir de merhale katetmiş. bravo doğrusu.
  • 1.5 aylık ne kursu almış merak ediyorum, bir yere katılmıştım birisini dinlemek için sonra dediler ki semih yalman gelecek otur izle, biraz dinledim adamı içim şişti, hemen çıkmadım daha neler geveleyecek diye merak edip 15-20 dk izledim sonra çıkıp gittim. kişisel gelişim kitaplarındaki tüm zırvalıkları hayatı yutmuş gibi bir hal eda ile klişenin dibine vurarak öyle özgüvenle anlatıyor ki adile naşit gibi fenalaşacaktım.

cem yılmaz hindistandakilerle dalga geçiyo ama bu adamla neden dalga geçemiyoruz? çünkü görüntü tip, hal hareketleriyle modern insan kostümü giymiş, koruyucu yeleği var. safi görüntüden ibaret yani.
  • kendisi bir çok kişi baba eş danışman bilge akıllı sevimli karizmatik ve yol gösterici ve ufuk açıcı ve içindekileri keşfetmen için sana aktivasyon enerjisi veren bir adam.kendisiyle koç üniversitesinin düzenlediği business trip etkinliğinde kapanış konuşmasını yaptı ve salondaki herkes cıt çıkarmadan dinledi ve hayranlıkla adamı izledi.sunumu bitip sorusu olan var mı diyince herkes bir an dona kaldı lakin sonrasında yavaş yavaş çözündü herkes.şiddetle tavsiye edilen ve mümkün oldukça dinlenilmesi gereken bir insan. ve seminerden bir görüntü .. yolunuz açık olsun
  • bu ay piyasaya çıkacak olan bugün markanıza bir bakın adlı kitabın yazarı aynı zamanda. harvard business school amp173, insead ve darden üniversitelerinde yönetim programları, emerson college pazarlama iletişimi yüksek lisans, hacettepe üniversitesi batı dilleri ve edebiyatı lisans programlarını bitiren yalman istanbul yat kulübü’nde yönetim kurulu başkanlığı yapıyor.
  • başarılı ve zeki iş adamı.
    ayrıca sanata, müziğe düşkün olduğu doğuş holding tarafından gerçekleştirilen projelere bakılarak bile anlaşılabilir.
hesabın var mı? giriş yap