• bir yere varmayacak önerme:

-seni eskisi gibi sevmiyorum.
    +eskiden nasıl seviyordun?
    -eskiden daha farklıydı, şimdiki gibi değildi.
    +şimdi nasıl seviyorsun?
    -yani eskisi gibi değil!!!
    +...
    ...
    ..
    .

olaya o kadar kötümser bakmayın, doğru sorularla ilişkiyi 6-7 dakika daha uzatabilirsiniz.
  • ayrılıktan önceki uzatma dakikalarını bildiren cümlemsi...
  • seven birinin duyabileceği en acı laftır. söyleyeni tırmalar dinleyeni imha eder.
  • dogaldir ama herkesin sevgisi ayni anda bitse ne guzel olur, zorluk cikmaz aci yok...
  • bunu söyleyen için birkaç ihtimal söz konusudur:
    1. adam aşıktır sürekli aynı yoğunlukta yaşanması gerektiğini sanıyodur, şekerli sakız denilebilir bu tiplere
    2. adam hiç aşık olmamıştır, başlangıçta bir an gözü dönmüştür ardından bakmıştır ortak ne var diye, kendini bilmez denilebilir bu tiplere
    3. adam aşık olmuştur, aşkı sevgiye dönmüştür ama geri besleme durmuştur karşı taraftan. adam da sulayamaz hale gelmiştir içindeki bahçeyi, kurumaya başlamıştır, hayat be denilebilir bu tiplere de.

ama hangi grup olursa olsun, bunu diyen adamın o saniye itibariyle geri dönüşü olmayacaktır, hatta nadiren dönmek istese bile.

not:burada adam kelimesi human olarak kullanılmıştır.
  • duyarsiz, dusuncesiz, inceliksiz bir sevgilinin edebilecegi sozlerdir. eger durum oyleyse bile bunu baska bir sekilde ifade etmek gerekir. bu sozler her seyi bitirir zaten, kalbe sokulan bicaktir.
  • seni hiç sevmedim demenin kolay yolu.
  • - beni artık sevmiyorsun, öyle mi?
    - seni seviyorum da, seni sevmeyi eskisi kadar sevemiyorum.. hani eskiden seni sevmenin, birbirimizi sevmenin, yeşil gevrek bir tadı vardı. seni güldürmenin lezzeti damağıma yerleşir, orada mutlu mesut yaşardı.. yani bir şey olduğunda bunu koşayım gideyim ilk sana söyleyeyim tarzında bir haberci telaşı olurdu.
    - şimdi n'oldu peki?
    - bilmiyorum, bilemiyorum.. kalbim bir kuyunun dibindeki suda nefes almaya çalışan bir gariban. yukarı tırmanmaya çalışıyor. ama ne yapsın? kuyunun duvarları düz.. kuyunun duvarları ıslak..

(bir demet tiyatro)
  • -seni eskisi gibi sevmiyorum
    -ehe daha mı cok seviyosun ehe?
    -hı? ha... evet... evet gercekten guzel bir espri olabilirdi eger baska bir zamanda söylenmis olsaydı ama ben ciddiydim.
    -yani?
    -yani olmuyor diyorum. bitti diyorum.
  • çünkü sen eskimiş bir oyuncaksın artık.tüm kenarların aşınmış ve tüm düğmelerin basılmış.hangi sesi çıkaracağını biliyorum artık ve seninle oynamak eskisi kadar zevk vermiyor bana.biliyorum kızıcaksın ama seni eskisi kadar sevmiyorum kendine iyi bak tamam mı?
hesabın var mı? giriş yap