• müthiş bas partisyonlarına sahip bu parça erkan ogur'un da kendini belli eden nağmeleriyle 2* akorla yapılan en iyi şarkılardan biri olmuştur. güzeldir, hoştur, severim ama insanları bunalıma sokmasını anlayamam. bunalıma biren kişi murat yılmazyıldırım'la aynı kaderi* paylaşıyosa bilemem tabi. saygılarımı sunarım ayrıca.
  • erkan oğur'un tamamlanmış halinin üzerine çaldığı şarkı. özellikle ilk tekrarın hemen ardından attığı solo yakar geçer...
  • "yeter, çek git güneşimden, ya da beni bana bırak, ne olur, hiçbirşey beklemem, ayrılırken" dizeleriyle acıtan şarkı.
  • perdesiz gitara yakısan en guzel soloları içinde barındıran melankolik şarkıdır...
  • hüzün seli ve melankoliyi anlamlı kılan-içten içe yedirince manidar oluyormuş- depresif düş sokağı sakinleri klasiği. en iyi albümlerinde bulunur. * * üst üste dinleme pozisyonu almanız olasıdır. albüm boyunca erkan oğur farkı hissettirir kendisini. düş sokağı sakinlerinin en aşmış iki klasiğinden birisidir diğeri belki de en babası için (bkz: veremem sana acımı) prozac, cipralex falan tanımaz bu iki eser anti depresanda son noktadır! iki murat'ın da şuanda neler yaptığı bu eserlerin önemini değiştirmez, iyi müzisyenler kesinlikle. *
  • ayrilik sonrasi dinlendiginde, hele de eski sevgili baska bir yerde yasamaya basladiysa dinlenmemesi gereken, insani dipsiz bunalima sokan, ic titretici sarki.
  • loş bir ışık, odaya sinmiş sigara kokusu, alkol, düşler, soğuk ve dostlar...bana bunların toplamını yaşatan yegane şarkı.ne zaman ki dostlarla birlikte bulunduğumuz bu durumu yaşamak istesem açıyorum bu parçayı ve bir nevi flashback yaşıyorum.beynim simüle ediyor geçmiş günleri.
  • istanbuldaki yaşanmışlıklar üzerine ve bir de uzak düşmüşken yardan, yarenden.. her taşa, her köşene işlenmiş fotoroman tadındaki hikayelerini gün yüzüne çıkarır. bakırköy, emirgan, yeşilköy.. ilmek ilmek gezinirsin, tanımayan bir kişi dahi bulamazsın dolambaçlı yollarında, kıvrımlarında beyninin ve isyanın murat'ın o gevrek sesindeki "yeter"e karışır.
  • hep ateş başında yarı uyuklarken dinlediğimden olsa gerek burnumda denizin kokusunu , yüzümde ateşin sıcaklığını ,bana uykuya dalma sersemliğini hissettiren güzel şarkı.
hesabın var mı? giriş yap