• güzel bir tada sahip olmasıyla dikkat çeken adana kökenli bir şalgam markası.

kendini şalgam gurmesi olarak adlandıran ve bugüne kadar birçok marka şalgamı deneyen bendeniz, ilk olarak şalgam'ın içindekiler kısmına bakarım. içinde "sodyum benzoat" isimli kardeşimiz varsa uzak durmaya çalışırım. bu şalgamın içindekiler kısmında kendisi yer almıyor, bununla birlikte hiçbir katkı maddesi içeriğinde yazmamış. diğer şalgamlardan farklı olarak içinde sarımsak var.

bu durum üzerine ünlü bir şalgam gurmesi olmanın getirdiği sorumluluk duygusuyla bu firmaya bir mail gönderdim. diğer firmaların şalgamda koruyucu kullandıklarını, kendilerinin kullanmadıklarını düşündüğümü (çünkü içine yazmamışlar) , peki o halde bozulmadan nasıl uzun süre kalabildiğini sordum. maalesef kendilerinden hiçbir geri dönüş alamadım.

yıllar sonra gelen edit: muhtemelen içindeki sarımsak nedeniyle diye düşünüyorum.
  • geçen gün bir kebapçıdan verdiğim siparişle birlikte gelmesiyle adını ilk kez duyduğum, ambalajlanmış şalgamlar arasında şimdiye kadar içtiğim en güzel şalgam suyu. arkadaş her sene 1-2 defa mersinden 2,5 litrelik kola şişesine doldurulmuş olarak açık şalgam getirir, onun kadar güzel olmasa da yine de ona yakın bir tada sahip. kesinlikle tadılası.

dip: istanbulda satıldığı market vb. bilip de söyleyen olursa teşekkür edilesi. (içtiğim kebapçıda 33 cl şişe 3 lira, o yüzden oradan almak pek mantıklı değil)
  • fabrikasyon şalgamlar arasında en iyisi. tadı keskin, acisi yerinde. bunu ilkokul yillari boyunca her gün şalgam içmiş bir tarsuslu olarak söylüyorum.
  • fabrikasyon şalgamların en iyisi. doğanay ve kilikya da olduğu gibi turşu kokusu ve tadı yok.
  • lezzeti çok iyi olan bir şalgam markası.
    https://eticaret.groseri.com.tr/…ler.aspx?kat_no=34 adresinden online sipariş vermek mümkün görünüyor.

ilave bilgi olarak;
    iş bu edit tarihinde http://www.serafressh.com.tr/bayilerimiz.asp adresinden şehrinizde nerelerde satılıyor görmek artık mümkün olmuş.

edit: bu ilave bilgi buraya gerekliydi.
  • elbette adana'ya gittiğimde içtiğim, şimdi ismini unutuğum, kepçeyle bardağa doldurulan şalgamcılarda yakaladığım lezzet yok, ancak kilikya ve doğanay ile kıyaslanamayacak kadar iyi.

doğanay'dan resmen limon ile asprin arası bir lezzet alıyorum, kilikya ondan bir tık iyi ama daha fazlası değil, serafressh aradan sıyrılmakta.
  • 2014 aralıkta gittiğim adana'da dikkatimi çeken en ilginç şey serafresh şalgamın 33cl'lik şişelerinin bım'lerde 65 kuruşa satılmasıydı. neden diğer illerde satılmıyor ki serafresh! konu lojistik maliyetler ise eğer; 5-10 kuruş fazlasına satın o zaman ama satın yani. buradan bım yetkililerine selam olsun.

edit: mart 2015 itibariyle 1 litrelik şişelerini antalya'da sinan mah. (eski halk pazarı mevki) aypo alış veriş merkezi'nde de oldukça uygun fiyata (1,90 tl) bulunmaya başlanmıştır. stoklar tükenmeden 10 adeti tarafımdan hemencecik oracıkta alışveriş arabasına yüklenmiştir.
  • geçen hafta fark ettim ki metro'da 1 litrelik şişelerde satışa çıkmıştır. arayıp da bulamayan varsa bilgisine.
  • marketlerde satilan salgamlar icerisinde en iyisi.

tek elestirim: tuz orani biraz azaltilabilir.
  • tadının oldukça iyi olmasının yanı sıra tesisi son derece hijyeniktir.
hesabın var mı? giriş yap