• dermatolog. çok tatlı, çok kibar, samimi ve iyi niyetli bir doktor. olacak şeyi de olmayacak şeyi de söylüyor, ticari amaçla bunu da yapalım bak bu da olur demiyor. gerekeni söylüyor. neden söylediğini de açıklıyor. öğlene kadar kazlıçeşme surp pırgiç hastanesi'nde hastalara bakıyormuş; muayenehanesi ise kurtuluş'ta, kurtuluş caddesi no:75 adresinde bulunabilir.

uzun süredir devam eden dermatolog arayışımızı, internette kendisi hakkında okuduğum tamamı övgü dolu yorumları görmemle sonlandırmış bulunuyoruz.
  • muayene sıranız geldiginde sizi içeri buyur eden ve kayıt işlemlerinizle ilgilenen hatundan aldığım bilgilere göre günde takribi 60 yada 70 kişiyi muayene etmektedir ve tee sarıyerden, kadıköyden gelen hastaları vardır. bunun ne anlama geldiğinin daha iyi anlaşılması için muaye aşamasına gelesiye devenizin kat ettiği hendeğe değinmek faideli olacaktır.
    nasıl randevu alınacağını hastane görevlilerine sorduğunuzda sabah 6 da gelip numara almanız gerektiğini söylerler. şüphesiz doğrudur ama eksiktir de. şöyle ki, o numarayı almak için sabah 5.30 da gittiğinizde ancak öğleden sonra doktor beyle müşerref olacağınız kesindir cünkü ilk numarayı alan zatı muhterem 3.30 da gelmiş adını yazdırmıştır. haliyle isim yazdırma merasimi bittikten hemen sonraki numara alma merasiminin ilk katılımcısıdır. bu da ona bir sonraki etkinlik olan sıra numarası alma ve kayıt yaptırmada müthiş bir avantaj sağlar. ve evet sanıyorum ki serkis barış bu eziyeti çekmeye değer yahut biz malız. (evet, numara almak ve sıra numarası almak bu süreçte farklı işlerdir.)
  • babası vefat etmiş, başı sağ olsun.
  • eczacı olan babamın yıllardır müşterilerine tavsiye ettiği, benim de bir dönem sivilce derdim nedeniyle hastası olduğum tonton doktor amca. sakinliği ile hastalarını rahatlatır ve onlara güven verir. kolsuz agop gibi tüccar zihniyette de değildir, olumlu sonuç verebilecek en uygun tedaviyi uygular.

velhasıl cildinizle alakalı bir sorun varsa, sorgusuz sualsiz gidin kendisine. ister surp pırgiç hastanesinin kapısında yatın, ister şişlideki muayenehanesine gidin ama bir şekilde gidin.
  • surp pirgiç ermeni hastanesinde görevine devam eden doktor.
    öyle ki ellerimde çıkan garip şeyler için 06.40 'ta hastanede olmama ragmen ve numara almak için benden önce orada olan 30 kişinin 30'u da dermatoloji bölümüne ve serkis beye geldiğinde yine açıkta kalmışımdır.

eğer serkis beye gitmek istiyorsanız tavsiyem gece 3 - 4 gibi gidin. (bunu yapan insanlar gerçekten var) ya da özel muayenehanesine gidin.

çevremde ki herkes '' napıyor sihirli değneği mi var'' diye soruyor.

evet gerçekten sihirli değnek değdiriyor.

edit: benden sonra numara almaya gelen çocuk

hasta : numara almak için geldim dermatoloji'ye.
    güvenlik: vahap doktor var.
    hasta : yok bir doktor varmış serkis bey.
    güvenlik: kalmadı numarası - bitti.
    hasta : ... (sessizlik) ben tekirdağdan gelmiştim ama...

böyle de bir diyaloga şahit oldum.
  • istanbul'da en iyi dermatologlardan biri olduğu söylenen doktor.
    her ne kadar benim hastalığımda bana yardımcı olamamış olsa da, diğer doktorlar gibi teşhis edemediği hastalığa "şu hastalık, önemli bir şeyin yok" demeyerek en azından dürüst davranmıştır.
    şüphelendiği hastalıklar olduğunu fakat kesin bir teşhisi olmadığını ve araştırmaya devam etmem gerektiğini söyleyerek hastalığımı ciddiye almıştır.
  • kendisinden methiye ile bahsedilmesinden ve oldukça iyi bir doktor olduğunu duymamdan mutevellit aradığım ancak aradığım gunden en erken bir ay sonraya randevu alabildiğim surp pirgiç ermeni hastanesinde çalışmakta olan uzman doktor.
    yıllardır muzdarip oldugum yara bere için gezdiğim onca dermatolog arasından
    muayeneyi doğrudan bir ilaç yazarak üç dakika içinde sonlandırmayip ve ilk defa laboratuvar tahlili isteyen bir dermatolog olarak sıyrılmış kişidir şahsım için.
  • ünü türkiye sınırlarını aşmış ünlü cildiye uzmanı. kendisi surp pırgiç ermeni hastanesi'nde görev yapıyor.

bu doktor amcaya ulaşmak için sabahın beşinde kalkıp sıranın sırasının sırasına girmeniz gerekiyor evet aynen böyle. ilk sıraya adınızı yazdırdıktan sonra 1. etabı geçmiş oluyorsunuz bu sırada canınız sıkılmasın diye hastane girişinin solundan yukarıya yürüdüğünüzde havanın karanlığından faydalanarak ortada yerde bir ermeni azizinin mezarı ve melek heykelleriyle kendi hristiyan korku filmini çekebilir ve filme ne isim vereceğinizi rahat düşünebileceğiniz vaktiniz de olur. neyse devam edelim ardından saat 8 sularında kayıt işlemi yaptırıyorsunuz vezneye bu da 2. etap ve son etapta 30 kişilik rakiplerinizle yarışıyorsunuz ki bu da 3. etap oluyor (günde sadece 30 sgk'lıya hizmet veriyor uzmanımız) ardından mutlu son mu acaba derken ? kendisi size vakti olmadığını acele derdinizi anlatmanızı istiyor. ne olduğunu anlamadan ilacınızı yazıyor ve maraton saat 11 gibi sona eriyor.

fakat parayı bastırana öğleden sonra özel muayenesinde var.
  • surp pırgiç ermeni hastanesinde çalışmakta olan cildiye uzmanı. kendisinden randevu alabilmek için 1 ay beklemeniz gerekiyor. bu 1 aydan sonra da, ancak 1 ay sonrasına randevu alabiliyorsunuz.
    ama sabah saatlerinde gittiğinizde ve normal muayene ücretinin iki katını ( ki şu sıralar bu, 120 liraya tekabül ediyor) verdiğinizde hemen muayene olabiliyorsunuz.
    ismini çok fazla duyduğum için saçlı derimdeki bir şikayetten sonra kendisine muayene oldum. benimle iki kelime dahi konuşmadı, odasında 5 dakika durdum durmadım. sorunumu bile söylemeyecekti de neyse ki ben kendi imkanlarımla sorup, öğrendim.
  • nasil bir sey anlamadim, 1 ay once aradigimda randevularininbu gun acilacagini saat 8 de aramam gerektigini ilettiler 9 da aramaya basladim 9.30 da anca telefonu actilar ve randevularinin doldugunu 1 ay sonra acilacagini ilettiler bu nemen bir seydir la, turkiyede herkes mi hasta, aylarca bekleyeyip hastaligin daha da ilerlemesini mi bekleyecegiz neyse hukumete iki cift lafim var yaptiginiz saglik devriminin ...
hesabın var mı? giriş yap