şükela:  tümü | bugün
  • kabadayı astığı astık kestiği kestik sert bakışlı nargileci arkadaşlardan bazen sizinle ava geleceğiz diyenler oluyor. ilk patikada nefes nefese kalıyor. gece uyuyalım ormanda dediğimizde gecenin üçünde işemek için uyandığımız zaman onun korkudan hiç uyumadığını görüyoruz. buradan aldığım ders şu. sert erkeklik şehirli bir kavram. doğada yürümüyor o iş. akrebi yılanı çiyanı domuzu ayısı zor tabi böyle şeylere dayılanmak. susuzluk zor dereden bulanık su içmek zor. av bulana kadar aç kalmak zor.
  • ee başka neler yaşadınız anlatsana biraz .
  • sebebi basittir:

(bkz: her horoz kendi çöplüğünde öter)

bir de erken öten horoz vakası var ki ne sen sor ne ben söyleyeyim. yeri değil.
  • üzerine brokeback mountain fantezisi yazılmış cortlama.

brokeback'i kıçıkırık diye türkçeleştirsek hatalı mı olur ki?
  • doğal ortamında nargile içen bir erkek olmadığı için nefesinin kesilmesi normaldir.

avcı toplayıcı adam çıkar o patikayı, ayfon 8 pılas + nargile + dar paça pantolon giyen adam değil.

nargile içen adam sert adam olamaz çünkü ciğere hava gitmiyor amk. koştur koştur kesilsin.
  • şehir hayatında garibana asarım keserim diyen, sağda solda bali çeken tiplerden bahsediyorsak kesinlikle doğrudur.

hallederiz kardeşim, bi köz gelsin konuşalım tipleri için konuşuyorsak yine doğrudur.

ikinci grup neyse de, birinci gruptan istisna çıkabileceğini düşünmüyorum.
  • 6 küsür milyar yaşındaki dünyamızda tabiat kime acımışta bu taşı sıksa suyunu çıkartacak sert delikanlılara acıyacak. hani survival of the fittest denilen kavram boşuna değil medeniyette belki anlaşılmaz ama doğaya gidildiğinde çıkar kokusu.

bu arada dereden bulanık su içip medeniyete dönüş yaptığınızda umarım antibiyotik filan kullanıyorsunuzdur.
  • defalarca kere şahit olduğum tamamen doğru önermedir.
  • %100 doğru tespit... doğada cortlayan delikanlıları bu gözler de çok gördü...
  • var böyle tipler, ortama girince değişik değişik maske takıyorlar.. misal trol birisiyimdir, denizde taklit yaparım, bir yere otururuz ne konusuyorsak onu konusuruz.. ona buna yaranalım düşünmüyoruz. ama bu arkadaşların akrı fikri o ne der bu ne der, sunu içmezsem o ne der... adam kaç yıllık arkadaşım bak, kendi malını kullandırtmaz kimseye.
    krampon alırım gelir ister, saat alırım ver takayım der, plaj havlusu alırım kendininkini değil benimkini kullanır... neler neler yani.. durumu da benden iyi...
    bir kız görmesin hele bu tipler satar giderler tanıyamazsınız valla..
    ne görüşüyorsun lan böyle tiplerle diyenler olabilir o kadar giydiriyorsunda..
    bahsettiğim arkadaş kaç yıllık dostum, şimdi bu tür olaylarla bişeyler bitirmek istemiyorum, anlayış bekliyorum saygı bekliyorum ama yok..
    bakalım nereye gidiyoruz allah büyük.