fenasi kertmen

  • azimli
  • hırçın golcü (266)
  • 4345
  • 62
  • 21
  • 4
  • dün

sinan oğan

rahmetli mehmet gül geliyor hep aklıma bu isim anıldıkça.

popülizme falan karşıyım, diye sergilediği tavırları mhp ye yakıştırmayanlar falan olmuş. el insaf, çüş falan artık.

kardeşim bir şeyleri alttan alta yapabilirsin ama bilin ki bu millet muhalefetin ne yaptığını bilmiyor, muhalefetin bunları anlatmasına izin verilmiyor. sinan oğan'ın yarattığı popülariteden milliyetçi hareketin faydalanması, bu kişi üzerinden kendi vizyonunu anlatıp yaygınlaştırması gerekirken benzer insanlara hep takoz konuluyor.

korkmayın kardeşim, böyle insanlar davanın önüne geçmez davayı kitlelere açar, davanın marjinalleşmesine engel olur. bir çok insanın hala daha adam döven, bilmem ne eden diye gördüğü ülkücü fenomenin millet nezdinde olumlu tekamülüne sebep olan adamdan ne zarar gelir ulan davaya?

bu ülkede bir siyasi popülarite- fenomen yaratmak kolay değil hele ki milliyetçi hareket adına bu insan bunu başarmışken, görüşüne bakmaksızın söyledikleri insanların dikkate çekmeye başlamışken siz tutup bu popülariteyi sıfırlamayazsınız, asıl bu davaya ihanettir. sen o popülaritenin altını doldurup kitlelere ulaşmanın önünü açacaksın, takoz olmayacaksın.

bahçeli grup konuşmasında istediği kadar saatlerce bağırıp çağırsın nafile, goygoydan öteye gitmiyor ama bir oktay vural çıkıp tbmm de basın toplantısında iki esprili eleştiri yapınca dikkatler ona ve söylediğine çevriliyor.

artık özellikle gençlerin uzun uzadıya demogojiye karınları tok ve dönüp bu adam ne diyor diye bakmıyorlar, inci jargonu argo margo ama bunun en güzel örneği; özet geç piç

selahattin demirtaş'ın son konuşmasında olduğu gibi bir cümle (seni başkan yaptırtmayacağız) bir çok şeyi değişterebiliyor. adam çıktı kürsüde özet geçip gitti.

yanisi, milliyetçi hareketin de bu millete, özellikle gençlerine ülke durumunu özet geçecek kişilere ihtiyacı var ve sinan oğan gibiler bu işe başlamanın bir ayağı.

devamını okuyayım »
20.03.2015 09:15