• 1992 dogumlu, akdeniz universitesi guzel sanatlar fakultesi mezunu fotograf sanatcisi kisi.
    ilaveten gurcistan'daki korkunc teleferiklere yaptigi ziyaret videosuyla taniyip izlemeye basladigim gezgin olmustur. cektigi videolarda tarihi ya da guncel herhangi bir bilgilendirme bulunmamakta, kafasina estigi gibi rahat ve ozgurce gezmektedir, ayni benim yapacagim gibi. biraz fazla bos geliyor bu tur seyahatler baktiginizda fakat amac bu. yurt icinde bir bisiklet gezisi sirasinda soyledigi nisantasi'nda kendini yabanci hissedip, hindistan'in karmakarisik sokaklarinda kendini bulan bir adam olmasiyla kendisine sempati duymaya basladigimi soyleyebilirim. bazi bazi cinsiyetci soylemleri olmasa super olacak.
    bu da kendisinin youtube kanali efendim.
  • severek takip ettiğim gezgin. normalde 10 dakikalık vloglardan dahi sıkılırım. herif 40 dakikalık vlog yayınlıyor, çayımla çekirdeğimle zerre sıkılmadan izleyebiliyorum.
  • bir vlogger ve fotoğrafçı.

asıl mesleği fotoğrafçılık. hem geziyor, hem fotoğraf çekiyor hem de geyik yapıyor.

izlemesi keyifli.
  • bir sürü güzel dövmesi olan gezgin.

videolarında ne kadar eğlenceli ve rahat bir adam olduğu görülüyor zaten, inanılmaz sempatik, ara ara küfürlü. *
    instagramda servanturanwedding kullanıcı adı ile çektiği hoş fotoğrafları da paylaşıyor, takip edilesi.
  • ünlenmemiş vlogger tarzıyla farklılık yaratmıştır videoları diğer vlogger lara göre uzun olmasına rahmen gayet keyifli kesinlikle, youtube kanalı 5 bin aboneden den daha fazlasını hakediyor.
  • videolarını yaklaşık bir kaç haftadır takip ediyorum. özellikle hindistan vloglarına bayıldım. bana uymayan tek yönü adam aşırı rahat, yani tarihi bir yere girerken falan iki satır okuyup girerim ben gördüklerimi daha iyi anlamlandırabilmek için ama bizim eleman öyle dümdüz geziyor bilerek, isteyerek bunlar ne için yapılmış diye düşünmüyor. ölümüne umursamaz. yine de kendini izletiyor, o uzun vloglar iki dakikaymış gibi geçip gidiyor.
  • tam bir cahil lan bu velet. adam teslayı tanımıyor düşün. baya baya tesla hakkında bilgisi yok ak. ayrıca iran gibi bir yerde kendisine evini açan adama karşı tavrı hareketleri de baya itici. bu videolarla ergen eğlendirir kendisi. yoksa sokmuşum samimiyetine falan.
  • kıskandığım fotoğrafçı, gezgin. bilgi vermiyor, cahil diye eleştiriliyor fakat gezileri bilgi vermek için çekmiyor zaten. kafasına göre geziyor, gezdiği mecranın insanı gibi hissetmek istiyor, amacı bu. iran'ı gezdi herhalde en son, birkaç videosu daha var belli ki. şimdi nereyi geziyor veya gezecek merak etmiyor değilim.
  • alttaki moğolistan videosunun son kısmı çok harika olmuş. insanı bir değişik yapıyor. özellikle fonda çalan şarkı, koyunlar, uçsuz bucaksız kırsal, servan'ın şalvarı, koyunları kovalaması ve en sondaki fotoğrafı vs. çok iyi laaaaan :)

https://www.youtube.com/watch?v=p-nw1u6u3lw
  • çok izlenmesinin nedeni, tamamen doğallığı. bu doğallığının nedeni de, vlogları başkaları için değilde tamamen kendi için yapmasıdır; dolayısıyla neden kaçıyor bilmiyorum; ancak görüntüleri çekerken kendinden geçiyor. herşeyi unutuyor. işte bu yüzden amiyane tabirle, tabanı yanmış it gibi ordan oraya geziyor. "tabanı yanmış it gibi" deyimini kötü veya hakaret anlamında kullanmadım. sadece cuk oturduğu için kullandım. atlarla veya diğer hayvanlarla olan davranış ve düşünceleri, onun insanın dibi olduğunu gösteriyor. otostop yapmayı da çok fazla gözünde büyütmesin, ben 11 yaşımda otostop yaptım, pozantı'dan çiftehan'a kadar kamyonla gittim. kendisi gibi ankara'lıyım hem de doğma büyüme. tabiiki fenerbahçeliyim ve onun atatürk sevgisi, sözün bittiği yerdir. tam bir vatan evladı.
hesabın var mı? giriş yap