• anlatması mümkün olmayan bir acıdır. güzel veya güzel olmayan kıçlarına bazılarınca hero damgası basılmış bir grup veledin * hakkında ileri geri konuştuğu, hayatta bir baltaya sap olamamış ola ola azkabana konuk olmuş sirius black'le, yapmayı becerdiği tek şey lily evans'ı düdüklüyerek harry'i döllemek olan james potter'ın yıllarca aşağılamalarına, gryffindor rüzgarları esen hogwarts'ta bu aşağılamaların gözardı edilmesine bakmadan çalışmış, yaşıtları gibi kız, quidditch peşinde koşmamış ilminde ilerlemiş, hem karanlığı görmüş hem karanlıktan çıkabilmiş zindanların bu kara prensine her akşam uykuya dalmadan bir iki damla gözyaşı akıtmak boynumuzun borcudur. onun o kara cübbesinin altında yatan narin beyaz kalbini görebilmek bile bizler için kutlu gözyaşlarının akıtılmasının bir gereğidir.

eblek eblek dolanan öğrenci ve order üyelerini korumak için saçını yıkamaya vakit bulamaz, dumbledore bile iksirlerini kendisi yapmaz ona yaptırır bu da yetmez her an hazır yorumları ile karizma nedir 11-17 yaş grubuna öğretir yine de yaranamaz. görürdüm sizi lockhart gibi sırma saçlıi porselen dişli olup kopya çektirseydi size. o zaman her yıl en sevilen profesör seçilir miydi, seçilmez miydi ?

varsın harry sevmesin, biz onu yağlı saçlarıyla, büyük burnuyla seviyoruz. zafer bizim olacak...
  • got savurtmaktan iki tane iksir karistiramayan ukala grifindor bebelerinin asla anlayamayacagi hisler yogunlugudur bu, efeler.
  • sevimli ve hoş görünmek için gülücükler saçan, takdir toplamak için şov yapan bir adam olmayan ve kimsenin güvenine sahip olmamayı göze alarak, doğru yoldan şaşmayan, kanaatimce kitabın en muazzam kahramanlarından biri(sempatik görünmek için en muazzamı diyemedim, ama öyle) severus snape'in iç dünyasını düşünüp ağlamaktır efem, severus snape sevgisinden geceleri gizlice ağlamak. bu adam kime derdini anlatır, içini döker, nasıl deşarj olur, nefret edilen biri olmanın baskısıyla nasıl mücadele eder, nasıl bir güçtür sahip olduğu da, dışarıya azıcık da olsa iç dünyasını belli etmez. huzursuzluğunu, korkusunu saklar, kimse bilmez... işte böyle acaip saygıdeğer bir adamdır severus snape. onca kitap içinde, bir tek kez bir şey için mızmızlandığını, korktuğunu, söylenip durduğunu görmedim, duymadım, okumadım. cesaretine sahip olan başka bir karakteri de göremedim tabi bu arada.

--- spoiler ---

--- spoiler ---

ayrıca kendisi, duyulacak tepkiden dolayı kimsenin yapamayacağı görevleri kabul eden, sorumluluk sahibi bir abimizdir. bizzat dumbledore tarafından verilmiş olan, dumbledore'u öldürmek görevini bile, herkesin ondan nefret etmesi pahasına kabul etmiştir. bu kadar da sadık, bu kadar da dumbledore'un sözünden çıkmayan bir doğruluk abidesidir. kitapları okudum, başbüyücüye bu kadar bağlı başka bir karakter daha bulamadım(kendisinin aklanacağı günü sabırsızlıkla bekliyorum).

--- spoiler ---

--- spoiler ---

işte bu sebeple her gece kendisi için ağlamak azdır bile. her gece, yetmedi her sabah, öğle, akşam ağlayınız, ağlatınız.
  • icki masasinda dunyalar tatlisi olan snape'e yapilan haksizliklar gercekten insani hislendiriyor olsa da aglamak dogru degil ama illa aglanacaksa gizlice yapilmasi dogrudur.

oyle kimse de inkar etmesin sevmiyorum, tiksinirim kusarim oog boog diye. veririm veritaserumu alirim ifadenizi.
  • son kitabın üstünden zaman geçmiş olsa da; aynı saç modeli ve benzer yüz yapısına sahip biri görüldüğünde nüksedebilir bu durum. öyle ki, pms döneminde televizyonda gökhan kırdar'ı görmek bile tetikliyormuş.
  • ne zaman prensin hikayesini okusam başıma gelen dramatik olay. tam bu bölümde dumbledore biterken snape efsane olur.
    36.bölüm'de de harry yaramıza tuz basar.
    ''snape, sen annemin peşine düştüğünden beri dumbledore'undu. ve sen bunu asla fark edemedin. snape'in patronus yaptığını hiç görmedin, değil mi riddle?
    snape'in patronusu bir maraldı. tıpkı anneminki gibi. çünkü neredeyse bütün hayatı boyunca, çocuk oldukları günlerden beri onu sevdi.''
    *
    dumbledore: after all this time?
    snape: always
    :(
  • benim şu an istemsizce yaptığım şey. geçen gün bir şeye denk geldim ki akıllara zarar. bir harry potter hayranı, severus'un bütün sahnelerini kronolojik olarak birleştirmiş. hayır böyle bir şey yapmak benim niye yıllarca aklıma gelmedi diye yedim bitirdim kendimi tabi. linki de vereyim o zaman, buyurun izleyin de benim gibi darlanın efendim, böğrünüze öküzler otursun, bir güzel acı çekin... https://www.youtube.com/watch?v=rhoq4vw6xv8

bunu izleyince ben bir mal gibi oldum mu. zaten sırf "severus özlemimden" bütün kitaplara-filmlere baştan başlamış durumdaydım o günlerde, kalan fındık kadar beynim de bu video ile gitti. az önce de açtım son filmi izledim (bin beş yüzüncü kez), sonuç; hüngürt şakırt uluyan ben.

ah be severus'um, ölürken bile hala o gözleri görme çabası nedir allasen? neden sevdin ki bu kadar? sırf sen karanlık büyücüsün diye seni istemeyip zorba potter'a aşık olan bir kadını niye sevdin ki? hadi onu sevdin, o ukala çocuğu niye bu kadar sevdin? biliyorum biliyorum lily mükemmeldi, evet haklısın. ama ben hazmedemiyorum sana söylenenleri, herkesin sana "korkak" demesini! hazmedemeyeceğim de o bencil insanların hemen bir sonuca varmalarını ve seni hiç anlamamalarını... potter'ın sana yaptıklarını, o çok bayıldığım sirius'un da bunlara hiç sesini çıkarmamasını hazmedemeyeceğim. sevdik biz seni be severus; gelmiş geçmiş en karmaşık ve en tapılası roman karakteri oldun ya sen, biz daha ne diyelim. (seni sen yapan o müthiş alan rickman'ı da unutmadık merak etme)

keşke gerçek olsan da biz seni sevgiye boğsak, mutlu etsek mesela, o zaman gülümser miydin acaba?
  • bir kitap sayfasındaki tek kelimenin* insanı nasıl etkileyebileceğinin kanıtıdır.
  • bitirilen harry potter 7 nin "the prince's tale" bölümünü defarlarca kere tekrar okumak süretiyle gelinen ve 'vah snape 'ime keşke beni sevseydin böle' dedirten içli durum
  • maksimum 2 ay aralıklarla dönüp dönüp harry potter okumaya yol açar.
    kitabın yetmemesi halinde krize girmemek için bilgisayarda mutlaka en az 1 harry potter filmi bulundurulmalıdır.

kriz durumlarında ise youtube'dan bi doz severus snape - öğrenci aşağılama videosu, kısa süreli de olsa çözüm sağlamaktadır.
hesabın var mı? giriş yap