alaycikus

  • 221
  • 0
  • 0
  • 0
  • 7 ay önce

en iyi arkadaşın evlenmesi

benim daha dün başıma gelen olaydır. (tanım: bok gibi bir olay)

anasınıfından beri tanıdığım, lisede de en yakın arkadaşım olan ve sonsuza dek de öyle kalacak olan kızdır kendileri. nerden mi biliyorum, üniversiteye gittikten sonra herkesle bağları koparmamıza rağmen onunla bütün şartlara inat görüşmeye çalıştığımızdan biliyorum. evlenip bambaşka bir şehre gittiği için eskisi gibi yakın olamayacağız tabi ama ikimiz de biliyoruz ki; aradan yıllar bile geçse birbirimizi ilk gördüğümüzde her şey araya hiç zaman girmemiş gibi devam edecek.

tabi bütün bunları bilmek üzülmemi engelliyor mu, hayır. ipek ongun'un kitabında * bir olay vardı ki her okuduğumda ya da hatırladığımda hüzünlenirdim *. kitabı bilenler bilir; melis'in düğünü vardı *, ve esin * * melis'i gelinliğiyle gördüğünde ağlamış ve bencilce "onun 'biz'i artık 'biz' olmayacağız; onun 'biz'i artık melis'le esin değil, melis'le kaan olacak" demişti. evet bencilceydi ama haklıydı be sözlük!

bu çok iyi bildiğim hikayedeki esin'in o hali öyle bir gözümde canlandı ki dün... acısı böyle böğrüme adeta öküüüz gibi oturdu. en çok güvendiğim ve her şeyimi bilen tek insanı dün o nikah salonuna girerken gelinliğiyle ve kolunda kocasıyla gördüğümde anca anladım sanki gerçekten evlendiğini. halbuki bir önceki gün kınada eşşek gibi oynamıştık afedersiniz. ne bir hüzünlenmek ne bir bir şey yani. iş ciddileşene kadar anlamamışım herhalde. müthiş bir şekilde geldiler salona * *, sonra da o "evet" dedikleri anda bende şalter attı işte. esin ile aynı şeyleri dedim içimden, "onun 'biz'i artık 'biz' değiliz"...

ama işte bencilce bir hüzün bu, o yüzden sesimi kesip onun adına sevinmeliyim. tamam seviniyorum da zaten ama bence kimseye çaktırmadan hüzünlenebilirim. çünkü ona garip garip saatlerde mesaj atamam artık, yakışıklı çocukları gösteremem mesela, durup dururken arayıp dedikodu yapamam onunla... bu liste böyle uzar gider. ben bunlara birazcık hüzünlenedurayım o zaman ama bu arada sen de * dünyanın en mutlu kadını ol e mi... her buluştuğumuzda bana evliliğin ne kadar güzel olduğunu ve birbirinizi ne kadar sevdiğinizi anlat mesela. belki o zaman bencilce üzülmekten vazgeçerim de senin adına çok mutlu olabilirim, di mi?..

devamını okuyayım »
19.05.2015 00:47