• her ne olursa olsun meşru kılınamayacak insanlık dışı eylem.

kocadan ya da başka birinden yenilen dayaktan çok daha ağırdır. insan hazmedemez, sindiremez. ömrü boyunca unutamaz. hep sebep arar, neden diye. bir insan kendini nasıl bu kadar kaybeder? gayet düzgün, normal bir insan nasıl olur da böyle insanlıktan çıkabilir? ne olursa olsun insan çok sevdiği birine nasıl bunu yapabilir? onca senesini paylaştığı, içinin titrediği insana nasıl yapabilir bunu aklım almıyor. bir de hala seviyorsanız, gerizekalı gibi anlamlandırmaya çalışırsınız. hala bile. düşünür, düşünür durursunuz. işin içinden çıkmaya çalışırsınız.

karşınızdaki isterse pişmanlıktan ölsün bitsin, bunun ne telafisi, ne özrü ne de sebebi olabilir. ancak dünyanın sayılı salaklarından biriyseniz affedersiniz.
  • pis bir sey.

(bkz: dibini dovdurmek)
  • onur kırıcı ve oldukça üzücüdür. sen yıllarca her türlü haylazlığı, yanlışı yapmana rağmen ailenden bir fiske yeme ama kendisine sevgili diyen o aşağılık kişi sana vursun. affedilecek bir şey değil kesinlikle.

bir arkadaşımın başına geldi bu... o sıralar bir organizasyon düzenliyormuş, telefonu oldukça yoğunmuş gecenin 3'ünde az çok muhabbeti olan ama samimi olmadığı bir arkadaşı mesaj atmış düzenlenen organizasyonla ilgili. sevgilisi olan kişi de, "aranızda nasıl bir ilişki var, nereden buluyor bu samimiyeti de gecenin bu saatinde mesaj atabiliyor sana?" falan diye çıkışmış. arkadaşım da, "sen bana güvenmiyor musun?" diye karşılık verince ortam gerilmiş, sevgilisi olan kişi darp etmiş benim biricik arkadaşımı...
    lan oğlum yapamayacağım, zaten bir arkadaş olayını hiç sevmem. ben yedim amına koyim dayağı. kızın biri gecenin köründe mesaj attı diye, bizim hatun dellendi. ben de üstüne gidince sağ kroşeyi gözüme geçirdi. hayatımda bırak anamı babamı kimseden fiske yemiş adam değilim. nasıl acıdı, nasıl sızladı anlatamam.
    ertesi gün arkadaş ortamındayım,
    - hacı noldu la gözüne? (morarmıştı)
    - kapıya çarptım desem?
    - yok abi o numara yemiyor.
    - bende uyur gezerlik var, gece işte aksilik...
    - laaaağn. bırak yalanı! kim vurdu olm söyle, alalım hesabını. kardeşimizin öcünü alalım.
    - ya vallahi aksilik.
    - bak oğlum ben yılların dayak yiyicisiyim(hakaten leyla ile mecnun'daki yavuz karakteri gibiydi, mütemadiyen dayak yiyor eleman). anlarız yumruk morarmasını, sen git başkasını sik bu yalanlarla.
    - bizim hatun vurdu amına koduklarım oldu mu? oldu mu ha, mutlu musunuz?
    - puahahahaha (hep beraber)

evet çok mutlulardı. başkalarının mutsuzluğu ile mutlu olan insanlar bunlar, amlarına koyayım onların ben.
  • birisine bundan bahsederken yüzümün kızardığı tek konudur. annem bile neden ayrıldınız çok iyi çocuktu dediğinde, yüzüne bağırarak 'bana annesinin önünde tekme attı, vurdu bana' demek, kızaran yüz, düğümlenen boğaz. al işte, yine hatırlayınca boğazım düğümlendi. öfke kontrolü olmayan sevgiliden tekme ve tokat yedim. işin daha kötü yanı, dayaktan 1 ay önce tokat atmıştı, daha doğrusu yumruk. affettim. ama yemin ederim sevdiğim için affetmedim. hergün apartmana gelip kapımda ağladığı için komşulardan utandım da mecburiyetten affettim. 1 ay sonra da annesinn önünde 2 tekme, 1 yumruk. bacağımda 1 hafta geçmeyen çürükle okula gittim. ağrımdan sessiz sessiz ağladım. ağrımdan değil de aslında, kırılan gururumdan ağladım hep.

affı olmayan bi şey bu beyler, yapmayın. o dayaktan sonra da geldi ağladı apartmanda. arkadaşlarına beni öldürüceni söylediği için gecelerce ışıklar kapalı oturdum evde, okula gidemedim. onun yaptığı bu ayıptan ben utanıyorum. onun yüzünden uzun zamandır hiç bir erkeği hayatıma sokmadım. ama o benden 1 ay sonra bana kardeşim diye tanıştırdığı bayanla birlikte olmaya başladı, 1.5 senelik ilişkileri var. aman diyorum mutlu olsun, aklına ben gelmiyim.

not: bayanlar mutlu değilseniz hemen ayrılın. sinirlenince gözü dönen beyleri de hemen def edin. düzelir demeyin. düzelmiyo
  • ilk defa dün başıma gelen şey...

sadece ilişkiyi değil, hayatı da sorgulatır insana...

ve kız arkadaşım aynı şiddette gelip beni öpseydi herkes ayıplardı, boğazımı sıkıp dövdü ve kimse ses etmedi.

...

ne yapıyorsun dediğimde ise, istersen 155'i ara dedi. dede, sen ne yaptın, nasıl girdin bilinçaltımıza bu kadar...

...

şiddetin her türlüsüne karşıyım, kavgadan kaçınırım, şiddetin bir çözüm olmadığına inanırım. ama şiddet o kadar içimize işlemiş ki, hiç ummadığın bir kişi, ummadığın bir şekilde şiddet uygulayabiliyor...

ülkenin havasında şiddet var belli ki...
  • aynı evde kalan kızların problemi.
    seksleşmeye devam ederseniz böyle her şey olur emenike gram acıyorsam şerefsizim.

alkol var zina var pöfff.
    büyük konuşmakta istemiyorum ama yani olacak iş değil.
    dayak nedir yani ?? bunu bana teşebbüs eden erkeği kadıköy boğada sallandırırım.
    kimse kimsenin bulunmaz hint kumaşı değil.
    basarsın gidersin. böyle aşka da koyayım yani.

neyse sinirlerim zıpladi gene. ben başka bir şey diyip kaçıcam.
    bu erkeklerle aynı evde kalma hayatı yemin ediyorum cinlerimi tepeme çıkarıyor. alışiyorlar film falan izlemecelere, kızlardan her türlü fotoları almalara ondan sonra elin kızına da aynı teklifle geliyorlar.
    kabak kıza patlıyor. doğru şey bir tanedir. sevgili dediğin sevgi bağıyla arada tutulun kız- erkek arkadaşlığıdır.
    bokunu çıkaranlar zaten karı-koca, davalı -davacı oluyor.

yazık.
  • aynı anda ikisini de idare ediyorsanız hak edilmiş bir durumdur.

--- spoiler ---

üniversitede bir arkadasım vardı. iki kızı aynı anda idare ediyordu. kızlar bir gün durumu fark etmişler, sonra saç saça baş başa kavga etmişlerdi. birkaç gün sonra arkadaşımı gördüğümde;

"olm utanmadın mı la seninkiler kavga etmiş, hiç mi mahçup olmadın?" diye sordum.

"olm ne utancam la, kantine her girdiğimde millet "şu çocuk için kavga etmişler" diye beni parmakla işaret ediyorlar" demişti.
    --- spoiler ---

senin için kavga edeceklerine bırak sana vursunlar daha iyi.
  • tarık akan'ın gülşen bubikoğlu vd sevgililerinden dayak yemesini hatırlatmıştır.

(bkz: ah nerede vah nerede)
hesabın var mı? giriş yap