• benim bu. sevgilimin ucretini odedim ve onu satin aldim. 6 ay sonra da azad edicem. cunku ben iyi bir insanim.
  • azicik durumum varsa gozumu kirpmadan yapacagimdir.
  • tam benim yapacağım hareketlerden. yapmayın.
  • ödeyeceği bedel henüz bitmemiş kız. aldığı doğum günü hediyesinin taksidi bitmeden terkedilenler gibi, askerlik süresi bitmeden terkedilmezse, kurban kessin.
  • çocuğun başına beklenmedik birşey gelirse "durun la durun daha taksidi bitmedi" diye ağlayacak kızdır aynı zamanda.
  • terk edilmesi çok uzun sürmeyecektir. erkek-kadın farketmiyor, iyi olan daima üzülüyor. tek temennim 6 ay sonra falan üzülmesi. en azından bir işe yaramış olur*
  • benim birinci nişanlımdır kendisi. 2000 veya 2001 yılı, tam hatırlayamıyorum. askere gideceğim. yurt dışından geldiğim için burdur'daki bedelli olayından faydalanayım, dedim. yaş da tutuyor. benim nişanlım, adana'nın saygın arap ailelerinden birine mensuptu, "şanımız yürüsün" dedi ve ilk taksidini yatırdı. ben de tam hatundan ayrılacağım. askerden döndükten sonra diğer hatunla yol almış olurum, önce bununla bir ayrılayım, nişanı atayım da gerisi kolay, diye düşünüyordum. evet; şerefsizin önden gideni, bayrak sallayanı, borazan çalanıymışım. tam bir orospu çocukluğu. dedim ki, turgut özal'da buluşalım. oradan da bir yerlere gider, konuşuruz. bu geldi ve bana bir kağıt uzattı; deli, ikinci taksidi de yatırmış.

balcalı'nın oraya geldik. ulan kız bıraksa ailesi bulup siker beni. nasıl ayrılacağız nasıl ayrılacağız, diye düşünürken cebimdeki ericsson tuğla model telefon çalmaya başladı. "lan noluyor" falan derken telefon cebimden fırladı ve nişanlımın kucağına düştü. telefonun üzerinde de arkaik harfler ile "sevgilim" yazıyor. kızcağız, durdu, arapça bir şeyler söylendi, ulan, dedi, kim bu 'sevgilim'? hangi orospu?

telefonu alıp kafama kafama vurmaya başladı. ben de cenin pozisyonu aldım. kafanı saklama, amın evladı; kafanı kıramazsam bu telefonu götüne sokacam! kim lan bu sevgilim? hangi orospu? diye soruyor. bir iki kez telefonu mabadıma sokmayı da denedi. kıçımı tutuyorum, başıma vuruyor; başımı tutuyorum, kıçıma telefon sokuyor...

en sonunda, beni dövmekten yoruldu. ben allah'tan çevremizde kimse yok, diye şükrediyorum. bir sigara yaktı. kımıldama, devam edecem, dedi. yüzüne baktım; bildiğin güzel bir arap kızı. beyaz tenli, yeşil gözlü ve zümrüt saçlı. öyle böyle değil. masallardan fırlamış bir peri kızı gibi. eli de ağır. 'sevgilim' ise biraz daha kilolu, buna göre daha çirkin ama benim gibi işe yaramaz bir adama yakışan bir hatun. ben öyle güzel kızı hak edebilir miydim sizce?

doğruldum... az önce bana verdiği banka dekontunu cebimden çıkartıp ona doğru tutarak, ya dert etme, yarın hesabına geçerim, dedim. bana baktı ve şunu dedi; ulan şerefsiz! ye o kağıdı! yemezsen midene kurşun saydırcam. yedim de...

sonra, bir tane daha tekme çaktı. yüzüme tükürdü ve gitti. ailesine söylememiş. nişanı ben attım, demiş. arap aileleri asil olurlar. özellikle adana'da. babası tüccar, annesi öğretmen; abi, abla ve kardeşleri doktor ve avukat. kız da üniversitede tıp okuyordu zaten... o yüzden beni bilerek dövdü...

yıllar sonra annem görmüş kızı. yine peri kızı gibi güzel. yanında iki tane de bebesi var. demiş ki, gülsüm teyze, o eşek oğlu eşeği halen çok seviyorum... kötüydü, çakaldı ama yüreğimi çaldı, deli...

öyle işte... allah affetsin beni... o güzel arap kızının da ellerine sağlık. dayağı hak etmiştim.
  • bir ömür sırtımda taşıyacağım kızdır
  • bedelli askerlik mi çıktı lan allahsızlar?

bitti demediniz mi lan
  • sevgilisine bir ömür komutanlık yapacak olan kızdır.
hesabın var mı? giriş yap