şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bir insanın sizi sevmemesini sağlamak için "sevme beni" demekten çok daha etkili yöntemler vardır
  (bkz: yöntemlerden tiksinmek)
 • sevme beni, sonra devami gelecek sanirim. her telefonun ucunda, her zilin ardinda seni ararim.
  ortaokulda biraktigim gunlugume donerim calakalem, hergun dudaklarimi boyarim, emprime etekleri cikaririm sandiktan, saate bakmaya alisirim. sevme beni, gozum ciceklere takilir, topraga yalinayak basarim, ekmek islarim kuslara, defterimin arasinda sumbul saklarim, bahar gececek kis gelecek diye korkarim. sevme beni, tum baglarindan kurtaririm saclarimi, ruzgarlara salarim, bir gulusun gamzesini gorebilmek icin erken uykulara yatarim, keman calarim bilmesem de, tum avluyu detone sarkilara bogarim. sevme beni, gulmeye alisirim, raki kokarim yaz aksamlari, zeytin cekirdeklerinden kolye yaparim, danteller dikerim gomlegimin yakasina, ipek mendiller kolalarim. sevme beni, hic gitmeyeceksin sanirim, yalanlara kanar, ardindan aglarim. sevme beni, seversen yolcu edemem seni, gitmeyesin diye kendimi azgin sulara atarım, saclarimi yolar, her teline ayri agit yakarim. sevme beni, ben senden beter severim, kul olur, yanarim.
 • "buzları çözülüverir yüreğimin. bir gülüşüne aldanıveririm yine, neresi olduğuna bakmadan peşinden sürüklenirim. kendime yenilirim seninle, önemsizce. söyleyemediğin yalanlara aldanır, aynı düşleri binbirinci kez kurarım. yine inanırım bize; anlık küçücük mutluluklarımla koca ömürlük parçalanışları göze alırım. sen iyisi mi, hiç sevme beni, bitsin artık yok oluşlarım!..." şeklinde başlar

  ve devam eder;

  "sevme beni... bak üstelik sana bırakıyorum verdiğim bütün emekleri. üstüne bana yeniden öğrettiğin gülüşleri veriyorum, bir de herşeyiyle sevmeyi... huzurum senden armağanmış meğer süreli, onu da götür şimdi. yaralarımla yaşamayı öğreneli çok oldu unuttun mu, hatta gizlemeyi bilmek gerektiğini de sen söylemiştin, git hadi... ben yalnız da... ben sensiz de... ahh değil... aslında yeter ki bir sen sev beni..."
 • insanın bazen haykırası gelir ama bir türlü bunu söyleyemez. sevme beni sevme.. ben, senin beni sevmeni istemiyorum. ama bunu söyleyebilmek için ciddi derecede dolmak gerekir ve genelde bu sözler söylendikten sonra kısa bir sessizlik olur ertesinde muhabbet biter, zaten bitmezse başınız iyice belada demektir.
 • sanat günesi zeki müren'in dilek cesmesi albümünün en güzel sarkisi, sözleri ise söyledir:

  aglatip küstüreceksen
  hep boyun büktüreceksen
  gözyasi döktüreceksen
  sevme beni sevme beni

  kalpten silip atacaksan
  derdime dert katacaksan
  baska bir el tutacaksan
  sevme beni sevme beni

  halimi bilmeyeceksen
  gidip de dönmeyeceksen
  yolumda ölmeyeceksen
  sevme beni sevme beni
 • aslinda sürekli kendi ile dertli olup bunu degisik sekillerde fakat hep ayni ozde yansitan bir tepki sozu.
 • sevin lan beni demenin değişik bi versiyonu
 • bu söz üzerine ibrahim sadri şiir yazmıştır..

  (#10437796)