• kendini azalarak bitirtmesi olarak değiştirilmesi gereken tespit.
    (bkz: 12 eylül 2010 anayasa değişikliği referandumu)

bunun sonucunda kendine ne hükümet kanadında, ne de muhalifler arasında yer bulabilmiştir.

üstüne üstlük sezen aksu, ister kabul edin ister etmeyin, türk pop müziğinin mafyası olmuştur. istediğine şarkılarını verip meşhur etmiş, istediğini sırf kendi kişisel meseleleri yüzünden piyasadan silmiştir.

azalarak falan değil, n'olur bi' anda bit sezen.
  • tutayım dilimi diyorum ama olmuyor işte.

sezen aksu 'yetmez ama evet' demeçlerinden sonra bitmedi, tıpkı mado'nun gezi olaylarından sonra bitmemesi gibi. kadın dev bir kapital güç idi o zamanlar. türk müzik piyasasının can damarıydı. ondan habersiz kuş uçmuyordu. muhalif kesimin tepkisi, vız geldi tırıs gitti. sen serçeye küssen, alınsan ne; koca sektör hala onun ağzının içine bakıyordu.

ne zaman ki fetö çaptan düşmeye başladı, onun da eli kolu kısalmaya başladı. bu zamanlamaya enteresan bir tesadüf diyelim. en basitinden 2018 yılında bir albüm çıkardı bu kadın, kaçınız hatırlıyor içindeki şarkıları? hanginizin ezberinde? çoğu insanın haberi bile olmadı bundan. halbuki çok değil bundan 10 sene evvel bir albüm çıkarsa magazin basınından ana akım medyasına, kusana kadar tanıtımı yapılırdı. ben inanıyorum ki piyasayı domine edebileceklerini bilseler, bir şansları olduğunu düşünseler, ibrahim tatlıses de sezen aksu da 90'lı yıllardaki hallerine dönmek için var güçleriyle çabalarlardı.

ama işte neylersin ki artık o 'erk' ellerinde değil. onlar da çok iyi biliyorlar bunu. o yüzden büsbütün rezil olmamak için "unumu eledim, eleğimi astım" pozlarındalar.
  • yetmez ama bitsin.

içime sinmediği için edit: yetmez ama bitsin yazınca sanki sezen aksu’yu sevmiyormuşum gibi oldu. evet sevmiyorum ve asla sevmeyeceğim. sevmememin sebebi de 2010 referandumundaki yetmez ama evet çıkışı.
  • tıpkı büyük fetöcüler gibi ceza yememiş ama biraz çaptan düşmüştür.
  • yetmez ama evet dedigi gun benim icin bitti.
  • overrated idi, şu an tam hak ettiği konumda bence. ne eksik ne fazla.
  • yetmez ama bitsin
  • şarkıları, sesi son derece güzel olan kadın rakı masalarının vazgeçilmeziyken ironik bir şekilde yetmez ama evet dediği dönem bitmişti..

o zamanlarda yaptığı bu çıkışın sebebini sorgulayanlar olmuş, şöyle bir ipucu verelim; babası fetonun en tehlikeli okulu yamanlar koleji kurucu müdürüydü..
  • bir şarkıcı düşünün ki kariyerinin başından beri hep ağlak, sizlanan, ihanetten bahseden şarkılar söylesin.
    yaşı gelmiş 70’e; ilişkiler hakkında nirvanaya ulaşmış olması gereken biri hala ağlayıp sizlaniyor, ihanetten geriye kalan vs vs. diyor.
    şebnem ferah da bunun ekmeğini yedi ama en azından 38inde yeter dedi. sezen aksu 70 yaşına geldi hala ergen ağlaklığı sergiliyor.

hayata dair birşeyler öğrenmek, ilişkilerin farkli yönlerini keşfetmek için mesela yeni türkü dinleyin. bu duygu sömürüsü ticaretinden bikmayan kadını inandırıcı bulabiliyorsanız ne ala.

(bkz: sezen aksu şarkılarının artık itici gelmesi)
  • kendisini sevmem, müziğini dinlemem.

ama şunu söylemek isterim ki efsaneler bitmez..

erkin koray da yok piyasada ama azalarak bitti mi ?

yanlış düşüncedir.
    bitmekten ziyade bu bir tercihtir.
    yaşadıklarını yaşadılar, şimdi inzivadalar.
    ajda kaldı bir tek ortada.
hesabın var mı? giriş yap