şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bugün okuduğum haberdir. bir zamanlar kılıçdaroğlu'na ssk'yı batırdı deyip "beceriksiz" imasında bulunanların gözüne gözüne sokulması gereken haberdir.

  evet yanlış duymadınız. 30 milyar lira... 30 milyar, yeni parayla...

  kaynak: http://www.diken.com.tr/…-30-milyar-liraya-dayandi/
 • "ya bunlar hep ssk'yi batiranin ardinda biraktigi faizler!" denilebilir.

  sasirtmayandir.
 • her ay daha maaş elime geçmeden %14 sgk primi (~650 lira) ve %15-27 arasında vergi (~500-1000 lira) kesilmesine rağmen oluşan borçtur.

  "devlet ticaret yapmamalı" demişti dün sayın başbakanımız. ticaret değil de sağlık, eğitim ve ulaşım gibi “sosyal devlet”in olmazsa olmazlarını bırakır, o alanı özel sektöre terkederseniz de durum bu hale gelir.

  vaka-i adiyedendir.

  edit:imla
 • kısır döngüye girmiş bir süreçle karşı karşıyayız tamamen.

  emekli sayısı çok fazla, çalışan sayısı ise az. yani kurtarmıyor. devlet de vergi gelirleri ile sgk'nın borcunu çeviriyor. normalde sosyal güvenlik sistemlerinin kendi kendini döndürmesi gerekir.

  diğer bir husus, emeklilik yaşı 60-65'lere çekildi, buna rağmen sgk gelecekte de açık vermeye devam edecek. üstelik yaşı ilerlediği için iş bulamayan ama emekli olamayan yığınlar da birikecek. yani insanlar 60 yaş kuralı yüzünden mağdur olacak, buna rağmen açık kapanmayacak.
 • sgk'nın borcu bugün itibariyle 34 milyar liraya ulaşmıştır. artık iflas durumundan dolayı sgk "taşınmaz" mallarını açık arttırmayla satmaya başlamıştır.

  evet, ne diyorduk? kılışdar sgk'yı batırdı. (hhüüüülllooooooğğğğğ!!!!!)

  kaynak: http://www.diken.com.tr/…gk-tasinmazlarini-satiyor/

  edit: imla uyarıları için teşekkürler