• bunun bir de sınav sırasında sürekli burnunu çeken versiyonu vardır.yeni başlık açmaya üşendiğimden burada paylaşacağım:
    geçen hafta denemedeyiz.aynı sınıfta olduğum arkadaşlar da var salonda.mutluyuz sevinçliyiz falan.neyse sınav başladı sürekli biri burnunu çekiyo.başta birdir ikidir önemsemedim.baktım ses seriye bağladı tespit ettim tam karşı sıramdaki çocuk.ofladım pufladım bir iki anlar diye çocuk bana mısın demiyo.rahatsız olan biri "arkadaşım bi lavaboya gider misin?" deyince şükrettim.tam da türkçedeyim sevindirik oldum.neyse bu gitti geldi on dakika geçti gene aynı tonlamada başladı burnunu çekmeye.ağır grip dedim.kesin yani.sonra sınıftan biri ayaklandı ben gitcem bu sınıftan başka yerde olcam sınav falan diye gözetmene bişeyler söyledi.gözetmen "camı açalım mı?" demez mi.haydaaa dedik.çözüm olarak camı açmadı ama şikayet eden arkadaşı en arka tarafa yolladı.çıt çıkmayan bi sınav salonunda ne kadar uzaklaşırsan uzaklaş burun çekme efekti kulaklarına ulaşır arkadaş.ben kendimce türkçe'yi bırakıp fene yöneldim hiç değilse işlem yaparım kafam biraz dağılır diye.çocuğun vazgeçmeye niyeti yok gibi çünkü.en son tam elimi çantama yönelttim peçeteyi çocuğun kafasına fırlatacaktım ki çocuk kağıdını verip gitti.e be lanet olası insanı(bunu dememi sen istedin),gelmişsin 19 yaşına küçük çocuk değilsin(ki çocuklar bile bi süre sonra rahatsız olup burunlarını sildirecek birini buluyo) ne şimdi bu yaptığın?hiç mi saygın yok insanlara?hiç mi düşünmezsin sınav sırasında insanları bu şekilde davranarak rahatsız edebileceğini?x bunları okuyosan diye birşeyler yazmak isterdim ama bu yazdıklarım biraz içimi soğuttu.tekrar canım sıkılırsa devamı gelecek.kendine iyi bak da çekme o burnunu tamam mı?of.
  • eski bir kızılderili numarasını sergileyen insandır. tek öksürük a şıkkı, iki öksürük b şıkkı, üç öksürük c şıkkı...
  • üç değil, beş değil, on değil, yirmi değil. defalarca. 180 dakika yılmadan kısa aralıklarla. bazen organize olup sağlı sollu önlü arkalı çevreleyebiliyorlar insanı. dikkat toplayabilmemnin birinci derece başarı faktörü olduğu ösym sınavları için yaşanabilecek en talihsiz olaylardan biri. hele ki böyle mevsimsel geçiş dönemlerinde. hele ki devasa salonlarda onlarca insanın katıldığı bir ritüel gibi gerçekleştirilen oturumlarda. işin garibi o kadar çok öksürüğün olduğu ortamda hiçbir öksürük bir diğerininkiyle çakışmıyor. her şey nöbetleşe gerçekleşiyor.

kendi sağlığını korumayı becerememiş bedelini başkalarına ödeten, bencil, düşüncesiz orospu çocuklarının sikinin keyfine onlarca insanın bir yıllık emeğinin boşa gitmesi.. göt herif! adamın hayatını şekillendirecek o sınav. ömrünün en güzel geçmesi gereken yıllarından birini harcadı o yolda.

evet durumun bu kadar boktan bir hal alması senden çok sistemin suçu. sen yılmadan çatlayıp patlarcasına yüzlerce kez öksürüyorsun diye dikkati dağılan insanın da var muhakkak kabahati. ama bunların hiçbiri senin düşüncesiz bencil ve orospu çocuğu olduğun gerçeğini değiştirmiyor.
  • 20 mart 2011 üds o kadar da zor sınav değilmiş bu yokken.

(bkz: şimdi sinirden kendimi sikecem)

(bkz: ösym buna bir şey yapması lazım)
  • bir de bunun yolculuk esnasında olan bir versiyonu var. gideceğiniz o yol bitmez!! o sınav süresi geçmez! sınav yada yolculuk öncesi insanları rahatsız etmemek adına eczaneden pastil almak bu kadar zor olmamalı.

lütfen.
  • bunlar sınıftan atılmalı, bugün başıma geldi bu orospu çocuğu bir de sınavdan erken çıktı! dakika başı öksürüp öksürüp durdu bir yeri tutturacakları yok sınıfın sınavını da piç ediyorlar! eğer ard arda öksürüyorsa bir kişi dakika başı sınıftan görevliler tarafından atılmalı.
  • başarısızlıktan korkan insanların öne sürdüğü bahane olmaya mahkumdur. dersanede yada evde tv sesiyle dersane koridorundaki gürültünün sesiyle deneme çözebilen insan gel gelelim sınavda başarısızlığının nedenini bu kişiye bulur. hatta hakaretler saydırır.
    büyük ihtimalle bünyesi zayıftır. ne kadar dikkat ederse etsin ufak mikroplardan hemen hasta olabilmektedir. üstüne gitmemesi gerekilir, özelliklede gereksiz yere.
  • ya istemsizdir ya da kendi dikkati dagildigi icin rakiplerininki de dagilsin istiyordur.
  • oksurmesi, bogazini her 5dk'da bir temizlemesine tercih edilen insan tipidir.
hesabın var mı? giriş yap