• twitter'da denk geldiğim video. yorum sizin.

ilgili video

haber kaynağı

edit: gelen mesajlar doğrultusunda haber kaynağı da eklendi.
  • hocanın da suçu var. o veledi onu yapacak aşamaya sen getirdin. şımarık veletleri mum gibi etmeniz lazım. yoksa laftan anlamıyorlar. sert olmaktan başka çaresi yok öğretmenlerin.
  • z kuşağı ülkeyi kurtarırken çekilen videonun öznesi öğrencidir. sonra öğretmen şiddet gösterdi olur.
  • yeni nesil nereye doğru gidiyor diye sorgulatan videodur.

kendimden büyüklerin her zaman bizim nesilden çok daha iyi olduğunu düşünüyordum
    (ki gerçekten öyleler), fakat küçükleri gördükçe bizim ne kadar iyi olduğumuzu düşünmeye başladım. her gelen nesil bir öncekini aratıyor anlaşılan.
  • 2002-2005 yılları arasında dersime giren öğretmene ait videodur. kendisinin bu olayı çok da sorun ettiğini sanmıyorum.

edit: kendisinin bir derste satılık arabasını övdüğü ve öğrencilerin velilerine itelemeye çalıştığı bir anım mevcuttur. hahaha.
  • ilk önce kılık/ kıyafet zorunluğunun kalkması ile başladı bu olaylar. sonra öğretmenler de boşlayınca başa çıkamaz oldular. biz öğretmeni okul dışında görsek altımıza sıçardık bırakın sınıfta bu tür hareket yapmayı.

boşlamayın değerli hocalarım, otoritenizi koruyun. koruyun ki böyle zibidiler ilerde bir baltaya sap olabilsinler.

edit: hocamız, öğrenciyi affettiğini söylemiş ve benim bu yazdıklarımı silip atarak başka örneklerine emsal olmuştur.
  • tam bir piç. eğitim sistemimizin bu piçe hiçbir yaptırımı da yok malesef. hocayı sindirmişler bir kere. maddi imkanlardan dolayı emekli de olamıyordur adamcağız.
  • edep kalmamış edep.
    nasıl aileler yetiştiriyor bu çocukları yahu?
  • bizim zamanımızda olacaktı tokat ilk el temas etmeden suratına yapışmıştı o öğrencinin.
  • videoda terbiyesizliğin dik alasını izliyoruz. izlerken beynimin karıncalandığını hissettim.

t: sinirleri zorlayan öğrenci.
hesabın var mı? giriş yap