şükela:  tümü | bugün
 • yaşama dair herşeyin bıraktığı izlerden biridir.
 • sivilcenin oluşumundan sonra geriye kalan can sıkıcı izlerdir.

  tabi şimdi buraya bu zorunlu tanımı girdik diye suratta oluşmuş o çirkin izler gitmiyor, kaldıkları yerden can sıkmaya devam ediyorlar.
  o zaman bir tarif vererek bu sorunu bugün şurda çözelim istiyorum. yıllardır sivilce izlerinden muzdarip herkese gelsin bu tarif.
  şimdi öncelikle temiz bir kavanoza eczaneden aldığımız 1 tüp her derde deva bepanthen kremi , 1 tüp madecassol * * * ve 1 ampul e vitaminini karıştırıyoruz. ve bu karşımı her gece yatmadan önce sivilce izlerinin bulunduğu bölgelere sürüyoruz. 1-2 hafta içinde cildinizdeki canlanma ve düzelmeye siz de inanamayacaksınız. şimdiden geçmiş olsun. pürüzsüz ciltler dilerim.

  ayrıca son zamanlarda bu konuyla alakalı başka bir keşfim daha var. (bkz: #42018837)
 • onca kimyasal ve doğal ürün kullanmama rağmen geçiremediğim acı hatıralarım.
 • bütün ergenliğin içine eden, özgüveni sıfırlayan lanet şey. sivilceler tamamen geçtikten sonra lazerle kestirilesi.
 • sivilcelerden kurtulsanız bile size her daim sivilce was here dercesine parıldayan izdir. sivilcenin de amk senin de ırıspı çıcığı.
 • doktorların isotrexin jel ile soyma suretiyle geçirmeye çalıştığı izlerdir bunlar. düzenli kullanıldığında sonuç verir mi bilmem. ama tarafımca henüz sıkılmış ve yaramsı bir görünüm almış sivilcelerde hametan etkisi göz ardı edilemez. o bölgeye hametanı sürüyosun kabuksu ve kanlı görünüm yok oluyor. daha yumuşak bir ize dönüşüyor işte onun üzerine veriyosun isotrexini veriyosun isotrexini bi boka yaramıyor. yani tam olarak. offff offfff. sivilceler ve izleri....
 • ergenlikte tek bir sivilce çıkmayan cildim 25 yaşından sonra kozmetiklere sardırdığım için çıldırdığında yaşadığım sorundur. cildim alerji nedeniyle bir çıldırmış, bir daha yıllarca dengesini bulamamıştı. o dönemde çıkan ve benim çıban haline dönüştürdüğüm her sivilcenin izi kalsaydı, herhalde insan içine çıkamazdım. ama bazılarının geçmesi bir yıl sürse de geride tek bir iz bile kalmadı. genel kurala göre, cilt rengi ne kadar açıksa ve gözenekler ne kadar küçükse o kadar az iz kalır. en temizi - güçlü bir iradeniz varsa - hiç kurcalamamaktır. doktora danışılarak cleocin t ve soyucu a vitaminli merhemlerden fayda görülebilir.

  cildimde iz yok mu derseniz, var, ama sivilceden değil. anadolu yakasında büyük bir hastanenin reklamlarına kanarak çok da gerekmediği halde üç seans uygulattığım lazer epilasyonun neden olduğu yanıkların izi.
 • reklam olacak ama doğruya doğru, insanlar faydalansın.

  mucizeşu sabunun düzenli kullanımı ile 1 haftada azalıp 1 ay sonunda tamamen yok olmaktadır.

  edit: bu sabunu bitkisel ürünler satan bir yerden almıştım.

  yakın zamanda "arabkızı kremi"ni denedim. yeni sivilcenize sürüyorsunuz. sivilceyi sıkıp oynamış olsanız bile krem 3 günde kurutup deriyi yeniliyor ve iz kalmasını engelliyor. eski izlerde etkili olmayabilir. o yüzden sivilce varken kullanmanız daha iyi sonuç verir.

  aktarlarda küçük, beyaz bir kutuda 5 tl'ye satılıyor.
 • (bkz: sarı kantaron yağı) aşk yarasından başka her türlü yaraya derman olduğu rivayet edilen, mucizevi yağ, ben sivilce izinde denemedim ama ayağımda ve kolumdaki derin yaralara baya iyi geldiğini söyleyebilirim; doktorunuza danışarak bir kullanın bakalım, belki az olsa bile işinize yarar.
  edit: yanlış yazım.
 • modern tıp hayallerin ötesine ulaşmış.
  insan ömrünü oldukça uzatmanın çareleri keşfedilmiş.
  beyindeki bilgi ve hatırat dijital ortama aktarılmış.
  ama ben hala sivilce izlerimin tedavisi ile uğraşmaktayım.
  adalet mi lan bu?