• hbo yapımı efsanevi dizi.
  • bir arkadaşım bu dizi için: "insanı ölüme hazırlıyor" demişti. evet tam olarak bu galiba.
  • ing. yerin alti feet altinda (30,48.6=182, 88 cm altinda). öiü ve gömülü anlaminda kullanilan bir ifade.
    ornegin, i wish he was here with us. but he is six feet under now.

bir cok kisiye gore gelmis gecmis en iyi final sahnesi olan dizidir. ilk bolumu cok iyi. ölmüş olanların yer aldığı sahneler diziye renk katti. ölmüş olanların fazla yer almadığı bolumlerde dizi sıradandı.
    son olarak, diziden guzel bir aforizma: "daha azini kabullenmek tembelliktir."

--- spoiler ---

six feet under - everyone's waiting - series finale hd
    --- spoiler ---
  • ilk sezonun 11. bolumundeyim ama hala tam olarak isinamadim ben bu diziye. kaliteli oldugu kesin ama bir sonraki bolumu izlemek icin sabirsizlanmiyorum. bilemedim.
  • six feet under
    2001-2005

--- spoiler ---

fisher ve ailesi için

six feet under

2001-2085

--- spoiler ---
  • bu dizinin adını bile duymak beni o kadar yaralıyor ki, içimde bir şeyleri kırıyor. bir şeyler tecrübe etmenin en verimli yolu onu yaşamaktır. ama hepimizin ailesi cenaze evi işletmiyor. seni tecrübe etmek için, karanlık öğrenci evimde, yalnızlığımın gölgesinde geçtim hep ekranın karşısına. her seferinde bir şeyler aldın elimden ama her seferinde daha realistçe bir şeyleri geri verdin. hep yine de hayat güzel dedirttin. sen çok kuvvetli ve acı bir gerçektin six feet under. bunu bir dizi izliyor gibi izlemeyin. ne veriyorsa alın. her bölümden bir şey kazanın. daha az keşke demek için izleyin. hayat çok güzel. kaçırmayın.
  • normalde bir diziyi bitirip buraya yazacak kadar duygu yoğunluğuna kapılmam fakat ;

bugüne kadar 30 a yakın yabancı dizi izlemiş birisi olarak şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki; sfu kadar, en güzel mesaj içeriğine sahip, hayata dokunuşu ve yaşattığı duygular ile en yoğun duygu birikimini insanın kalbinde bırakan bir dizi izlemedim.

özellikle final bölümünün son 10 dk sı kim olursanız olun ne olursanız olun ağlayarak izleniyor. ağlamamak imkansız.

dizi için en güzel özet kelimelerde şu sanırım ; insanı ölüme yavaş yavaş hazırlıyor. ölümün aniliği karşısında bu yavaşlık ne ironi ama..
  • 4. sezon finalinden- david ve babası arasında geçen efsane konuşma:

--- spoiler gibi ama değil de gibi ---

-onunla yüzleşmen büyük cesaretti.
    +aslında değildi. gardiyan vardı.
    -önemi yok. seninle gurur duyuyorum.
    +beni özgür kılacağını düşünmüştüm. ama hiçbir şeyi değiştirmedi. sadece artık deli olduğunu biliyorum.
    -asıl konuyu gözden kaçırıyorsun.
    +konu falan yok. konu bu işte. öyle değil mi?
    -bana varoluşa değin yapay saçmalıklar anlatma. senden daha iyisini beklerim. asıl konu, burnunun dibinde.
    +üzgünüm. ama anlamıyorum.
    -minnet bile duymuyorsun, değil mi?
    +minnet mi? hayatımın en kötü tecrübesi için mi?
    -acıya sanki bir şey ifade ediyormuş gibi tutunuyorsun. sanki bir değeri varmış gibi. hiçbir şeye değmez. bırak gitsin. sonsuz olasılıklar var. tek yaptığın yakınmak.
    +ne yapmam gerekiyor? ne düşünüyorsun?
    -istediğini yapabilirsin, seni şanslı adi. hayattasın. birazcık acı bununla kıyaslanınca nedir ki?
    +o kadar basit olamaz.
    -ya basitse?

--- spoiler gibi ama değil de gibi ---
  • brenda chenowith'den gelsin. sezonu ve bölümü tam hatırlayamıyorum.

--- spoiler ---

bir çocuk annesini kaybettiğinde öksüz oluyor, bir kadın ya da koca eşini kaybettiğinde dul oluyor fakat nedense bir insan çocuğunu kaybettiğinde ona hiçbir isim takılmıyor. sanırım bir ismi hak etmeyecek kadar korkunç birşey.

--- spoiler ---

valla haklı.
  • sopranos'dan sonra la casa de papel izleyim dedim ve bilemiyorum altan, bu gençlik bu netflix'in içi boş dizilerini nasıl beğeniyor diyip tekrar bir hbo dizisiyle devam etme kararı aldım, evet six feet under, ilk 2 bölümden gösterdi ki gelecek aylarımda tüm akşamlarımı bu diziye feda edeceğim.
hesabın var mı? giriş yap