• diasa'yi aldiktan sonra, ufacik mahallelerde bile kisa araliklarla en az iki şok market gorur oldum.
    bilmediginiz bir yerde bakkal bufe bir seyler ararken, bakkaldan once şok market bulmaniz daha olasi artik.
  • eski diasa çalışanlarının memnun olmadıkları marketler zinciri. bugün bizzat konuştuğum bir çalışan, "eskiden maaşımız 1400'e çıkardı. iki aydır bin lira geçiyor elime. izinler de azaldı. bi kişi tatile çıktığında, tam gün çalışmak zorunda kalıyoruz, diasa zamanında öyle değildi. pazar günleri izin yok, hıristiyanların tatil günüymüş. bana ne hıristiyanların tatilinden abi. yabancı şirketler yerlilerdeh çok daha iyi; bak pepsi çalışanlarına, hepsinin durumu çok iyi" demiştir.
  • odtü şubesinde asla etiket fiyatına alamazsınız bir ürünü. açıklamaları ise şu şekildedir;

'biz her gün etiketleri raflara yapıştırıyoruz fakat gün içinde online olarak genel merkezden fiyatlar değiştiriliyor ve biz buna yetişemiyoruz.'

başlarda önemsemedim münferit bir olaydır diye ama sürekli başıma gelince itiraz etmeye başladım, son olarak bugün tost ekmeğini 60 kuruş fazlaya sattılar. 60 kuruşunda değilim ama bu yapılan resmen insanı gerizekalı yerine koymak. aldım 60 kuruşumu geri ama bu hatayı düzeltmediler bile. varın gerisini siz düşünün.
  • sabanci universitesindeki dianin yerine acildigindan beri ogrencileri magdur etmektedir.
    (bkz: eti nerede orospu cocuklari)
  • çevremdeki tek market olan diasa'nın hunharca dönüştüğü yeni market. dia, şok olduğundan beri bizim şok'ta bir türlü su bulunamıyor arkadaş. sadece ilk defa gördüğüm efem su (çok nadiren de saka su) var, o da genelde 1,5 lt veya 0,5 lt lik pet şişelerde. sayelerinde evimde resmen otel konforu yaşıyorum her taraf 0,5 lt efem suyla doldu. su mu içicem? açıyorum yarım litrelik pet şişe. çay-kahve mi yapıcam? açıyorum bi yarım litrelik pet şişe boşaltıyorum kettle'a. ev hilton'a döndü amk.
  • bir tane dibi delik olmayan poşetlerine rastlasam götümü keseceğim. ulan her poşetinizin mi dibi delik olur?

tanım: delikli marketler zinciri..
  • hemen dibimde var bir tane bu marketlerden.
    son iki gündür pos cihazları bozuktu, kredi kartı kabul etmiyorlardı. ben de dahil, bir sürü müşteri kasaya kadar getirdikleri ürünleri bırakıp çıktılar. iki günde binlerce liralık ciro kaybı yaşadılar muhtemelen.
    işin ilginci, ben de dahil bir tane allahın kulu pos cihazı şirketini suçlamadı. hatta büyük olasılıkla gidip başka marketten alışveriş ettiğimizde aynı pos cihazı şirketinin ürünleri kullanılıyordu.
    çok terbiyesiz adamlarız, asıl sorumluyu unutup, günahsız şok'u cezalandırdık. halbuki bir koşu bankaya gidip, para çekip gelebilir, alışverişimizi yine şok'tan yapabilirdik. şok bize bu seçeneği sunmuştu. iki seçenekten hangisinin makul olduğunu bilememek tamamen bizim terbiyesizliğimiz.
    neyse ki, bizim bu terbiyesizliğimi yüzümüze vuran arkadaşlar var da, artık böyle hatalar yapmıyoruz.
  • haftanın 6 günü öğle arası vermeyip, cuma günleri öğle arası veren, çalışanlarını şok kıyafetiyle cuma namazına gönderen, çalışanlarını camide reklam panosuna çeviren, cuma saatindeyse marketime gelmeyin diyen, düşüncesiz, belli kesime hitap eden, işçinin hakkını yeyip, müslümanmış gibi davranan marketler zinciri... bir şubesinde çalışan çocukluk arkadaşım kendisine iş yerinde yapılan mobbing ve kendisini mesaisi ödenmeden fazladan çalıştırdıkları saatleri kameraya çekip, marketi dava etmiştir. umarım kazanır.
  • bu kelimeyi kullanan gazetecinin işinden kovulup, türk vatandaşlığından çıkartılması yönünde bir yasa olmalı.

ota sike şok diyorlar. hayır, aslında çoğunda haklılar. şok olarak tanımlanabilecek şeylerden bahsediyorlar. fakat burası türkiye. diğer ülkelerde rejim değişikliğine yol açabilecek durumlar bizde dolar'ın 2 puan oynamasına neden oluyor. o yüzden bizde şok filan yok.
  • en son ortaokulda falan almıştım sanırım bu gazeteyi (malum sebepler), fakat son zamanlarda yaptıkları işi feci takdir ediyorum. bugün tekele gittim, gazete manşetlerine şöyle bir göz atarken büyük puntolarla "hırsız var" diye bir manşet gördüm. sözcü mü, aydınlık mı, yurt mu derken şok çıktı ya lan.

subliminal çalışıyor adamlar, en akla gelmeyecek yerden vuruyorlar hedefi.
    helal olsun.

(bkz: 26 şubat 2014 şok gazetesi manşeti)
    (bkz: şok gazetesinin hükümetle dalga geçmesi)
hesabın var mı? giriş yap