• almanya'nın tosyası şehir. vüsthof diye bir bıçak markası var ki ortalama bir setine vereceğiniz parayla harbiden öküz alırsınız.
  • (bkz: böker)
  • yıllar önce orjinalinin almanyadan hediye gelmesi ile birlikte her annenin hayran olduğu, türkiyede çakmalarını yanlışlıkla alıp keskinliğini hemen kaybedince anladığımız ve yine almanyadan gelen bir iyi insanlar sayesinde orjinal süper keskin paslanmayan ve kaliteden asla ödün vermeyen bıçaklara tekrar kavuşulunca karşımıza çıkan isimdir.
  • tırnak törpüsünü aldığım bir marka. fena değil. orta sertlikte olan tırnaklar için ideal.
  • türklerin yasadigi bir ev yakildi bu sehirde. benim icin o kadardir. ne vakit adini duysam veya okusam yanan bina vb. canlaniyor gözümde.
    bicagi ile de meshurdur ama katliamdan sonra hikaye oldu o.
  • artık orjinal olan hiç bir ürününün kolay kolay bulunamadığı marka. büyük alışveriş merkezlerine yollanan tırnak makası, törpü v.s onların da çoğu hep çin malı maalesef. uzuuun araştırmalarım sonucu eminönü telekom binasının sokağındaki bi dükkan tavsiye edildi bana. gittim gördüm ve hem kendi manikür-pedikür setimi hem de ustura ve tıraş fırçası aldım. mühlenin ürünleri de var, porsuk ya da domuz kılı fırçalar, tıraş makineleri v.s... solingen içinse aradığınız herşeyi bulursunuz diyorum. bıçak, çakı, makas, aklınıza gelebilecek her ürün var. gerçi solingen ismi imal edilen şehir olarak kullanılıyormuş sadece. ithalatını yapan firmaya göre de gösol, rex gibi markalar da basılıyormuş yanına. ben gösol solingen olanlarından aldım. direkt nikel bir set. kobalt kaplamalarından da bulunuyor. onlar daha şık aslında mat oldukları için ama satıcısı özellikle nikel olanlardan tavsiye etti, kaplama bir müddet sonra aşınabiliyormuş çünkü. fiyatları ortalamanın biraz üzerinde ama yine de her keseye göre bi set var. alacaksanız bi kere alın ömürlük kullanın derim ben. isteyen olursa şayet dükkanın adını da tarifini de verebilirim mesaj yolu ile. nişan alışverişi gibi durumlarda baya işe yarayabilir.
  • sozlukte, yasanan vahsetten cok catal bicaklariyla anilan almanya sehri. milletce ne kadar hafizasiz oldugumuzun kaniti.
    (bkz: solingen katliamı)
  • solingen burg kalesi her ölümlünün görmesi gereken harika bir yapidir, özellikle kaleye teleferikle cikmak insana degisik duygular tattirir.
  • solingen marka ürünlerin bulunabildiği, eminönü telekom binasının sokağında tavsiye edilen bir dükkan varmış. gidemesek de, alamasak da, nerede olduğunu "çaylak" olduğumuzdan özel mesajla soramasak da, "orada" bir dükkan var solingen ürünlerinin satıldığı..
hesabın var mı? giriş yap