• pistlerin son viraji donuldukten sonra kosulan mecra. ozellikle at yarislarinda tam bi heyecan hezeyanıdır. son duzluk topluca donulur ve kiyasiya kapisma baslar. o ana kadar cit cikarmadan yarisi izleyen tribunlerde mirildanmalar baslar. bu sesler fotoya yaklasildikca yukselir yukselir yukselir...
  • ölümden önceki evre.
  • çocukken son yüzlük diye anladığım at yarışı deyimi
  • ibrahim tenekeci'yi neden seviyoruz sorusuna cevap niteliğinde olan, denemelerden oluşan kitabı. ibrahim tenekeci'nin hayata dair yaşanmışlıklarını gözlemlerini, akıcı ve bütünüyle onaylayacağınız cümlelerle size sunuyor size de kitabı keyifle okumak kalıyor.
  • ing. homestretch
  • hafta sonları tjk ve tay tv'de yayımlanan, tamamına yakını halis karataş'ı yalama şenlikleri olarak geçen at yarışı programı. programın geri kalanında da kendilerine tweet atan 50-100 kişinin saçma tweetlerini okurlar.
  • denemelerden oluşan bir ibrahim tenekeci kitabıdır.
    son derece yalın bir dille gözlemlerini aktardığı ve yorumladığı bu kitaptan kısa bir bölüm:
    "popüler kültür bize hızlı olmayı öğretiyor. iyi olan değil, hızlı olan kazansın!"
  • son düzlükteyim. bitiyor küçük dostumuz. bir ya da iki gün...

garip bir hismiş, anlık değil süreğen. her bir bölüm farklı motivasyonlarla ve farklı dertler eşliğinde yazıldı. kişiye en iyi gelen kişinin yine kendisi olduğunu vesileyle öğrendim. ne varsa çalışılacak hepsi kendimiz hakkında.

geçen sabah uyandım. aynada gördüğüm surete; merhaba tanışıyor muyuz dedim. hoş biri. takdir ediyorum kendisini. daha az acı çekebilirdi ama olanla ölene çare yok diyerek teselli ediyorum. dilerim, bir sonraki sefere daha az acı çeksin.
  • tay tv'nin gereksiz programı. at yarışı zaten yeterince gereksiz bir işken üstüne konuşacak programının olması daha da kötü. en kötüsü ne diye sorarsanız ben şimdi o programda çalışacağım *
hesabın var mı? giriş yap