• çok anlamsız bir fasilite.

madem şukela ve çok kötü butonları var, madem okuyan şukela veya çok kötü diye fikir beyan edebiliyor; yazan da girdiği entrylerin şukela mı yoksa çok kötü olarak mı oylandığını görebilmeli, yaptığı işler hakkında fikir sahibi olmalı, aldığı yorumlara göre kendini düzeltebilmeli, adam olabilebilmeli, dünya barışına hizmet edebilmeli, güzellik yarışmalarına katılabilmeli...
  • yazarları "kim kötüledi?", "niye kötüledi?" paranoyasından kurtarıp, "ulan şimdi bu kötülendi mi şukela mı aldı?" manyaklığına sürükleyen değişim.
  • "son oylanan entryler her zaman şukeladır." -pollyanna
  • en güzel yanı uzun süre önce yazılan bir şeyin burada ortaya çıkmasıdır. özellikle popüler olmayan ıssız başlıklarda kim bilir o zaman ne durumda ne düşünerek yazdığın ve unuttuğun bir yazıyı biri şimdi okumuş ve onun üstüne düşünüp oy vermiş. 1000 sene sonra yapılan kazı çalışmalarında kendine ait bir şeyin bulunması gibi. bundan 1000 sene sonra artık bu yazı insanlığın genel veritabanında yer bulur da biri okur mu bilmiyorum ama bunu okuyacak olana sesleniyorum heralde artık bir galaktik imparatorluk kurmuşsunuzdur. kurmadıysanız kurun bak yıl olmuş 3013.
  • sukela alan entry'lere bakip gaza gelip daha guzelini yazma duygusunu veya kotulenen entry'leri tekrar gozden gecirip kendimizi elestirme hakkini elimizden almis olan uygulama...
  • bi açıdan bakınca siklenme ölçerdir kendisi.
  • yazmış olduğun entryni göremeyince, söylediğin şarkıyı kimsenin dinlememesi, çektiğin filmi kimsenin izlememesi, yazdığın romanı kimsenin okumaması, oynadığın oyunu kimsenin seyretmemesi gibi bir his uyandıran fasilite.
  • yalnızlığımın göstergesidir.

(bkz: loser dili ve edebiyatı) bölümünün yeni üyelerindenim. şu aralar beni hayata bağlayan tek şey son oylanan entry'ler bölümünde yer değişen başlıklar. bir başlığın yerini bir başka başlık alınca yüzüm gülüyor, okuyup oylayanı düşünüyorum. sağolsun diyorum. yazarın biri bu başka yalnızlık diyor ya hani, işte bu başka olanından.
  • dikkatli gözler, olay dahilinde pek çok unsurun ve kullanımın mizacını değiştirecek bir uygulanış farkedeceklerdir. ayrıca amacın, sözlükte kaybolduğu iddia edilen "kalite" yi farklı bir yoldan yakalamak olabileceğini varsayabileceğimiz gibi son günlerde bir hayli yankı bulan "çok kötü, az kötü, mafya, bir türlü anlaşılamayan türlü tepkiler" gibi meselelerin de sonunu getirmek olduğu düşünülebilir.

şahsen ben en çok ikinci varsayımdaki değişimleri merak ediyorum. komik görüntülerle karşılacağız, aşikâr:..

bülent korkmaz
    galatasaray'ın en savaşçı, en emekçi, en vefakâr oyuncusudur. gönül ister ki bir on yıl daha sahalarda krampon eskitsin, yüreğini ortaya koysun..

edit : bunu oylayan kişilerlere sorarım.. neden oyladınız? nedir haz almadığınız, yakışmayan şey!
    edit 2: ayrıca oylayan arkadaşlar ne tür bir oy kullandıklarını da bildirirlerse sevinirim.
    edit 3: sağolsun arkadaş şukela vermiş görüşümü tebrik etmişler. sorun kalmadı.
    edit 4: bak az önce hissettim. kesin biri kötüledi. bari bu kötüleyen arkadaş gelsin konuşalım.
    edit 5: lanet olsun hepinize. o şukela vereniniz hariç.
    (beta tester yazar, 22.12.2004 17:54 ~ 18:01)

edit cenneti. hayırlısı..
hesabın var mı? giriş yap