şükela:  tümü | bugün
 • soner yalçın'ın aşı konusunda halkı uyarması. aşılar bebeklerde başka hastalıklar riskini artırıyormuş. japonya bazı aşılardan vazgeçmiş.

  --- spoiler ---

  aşı konusunda ‘çok dikkatli olun' demek zorunda-yım!
  bakınız…
  abd'de bir bebek 6 yaşına kadar toplam 49 doz ve 14 çeşit aşı oluyor.
  türkiye'de farklı değil; 17 çeşit aşı yapılıyor bebeklere!
  hepsini yaptırmak şart mı? örneğin… mmr (kıza-mık, kabakulak, kızamıkçık) karma aşısı ilk defa 1975'te abd'de uygulandı ve (türkiye dahil) dünyaya yayıldı. ama… japonya gibi ülkeler son-ra bundan vazgeçti! ço-cuklarda erken yaşta diyabet/ şeker hastalığını tetiklediği ortaya çıktı. verem aşısı bcg de aynı etkiye neden oluyor-du! ya diğerleri? yararlı mı zararlı mı?
  türkiye'de bir yaşına gelmeden ölen/bebek ölüm hızı (istatistik rakamları ne kadar düşük gösterse de) 2013'te binde 10.8'den 2014'te binde 11.1'e yük-seldi…”
  yani…
  “saklı seçilmişler” kita-bı, ‘aşı'ya değil, ilaç şirket-lerinin dayattığı aşı tabusu-na karşı
  --- spoiler ---

  https://odatv.com/asi-yalani-09031845_m.html
 • aşı ile hastalıkların artması arasında bilimsel bir ilişki olduğunun ispatlanması lazım.
 • yarın aşının kansere sebep olduğu ortaya çıkar, bilim "pardon ya yeni fark ettik :))" deyip yeni bi aşı çıkarır. sikinde mi bilimin? "e sen dün bu aşıyı şiddetle savunuyordun?" diye sorsan "bilim deneye yanıla yapılır" der çıkar işin içinden. cezası mı var sanki? bunlar elli sene önce sigaranın üstün yararlarından bahsedip sonradan aa sigara zararlıymış demekten utanmayan bir güruh. sigara yararlı diyenler ceza aldı mı? yok.

  bilime güvenmeyin. bilim sizi değil şirketleri yaşatmak için var. nokta.
 • bilim deneme yanılma yöntemi ile ilerlemiyor olsaydı, belki aramızdaki bazı kişiler veba’dan falan ölüyor olabilirdi mesela günümüzde.. madem bu kadar kesin konuşuyorsunuz umarım hiç hastalanıp tedavi olmak zorunda kalmazsınız.. ancak beynimde yumruk kadar tümör çıksa bile doktora gitmem diyebiliyorsanız samimi şekilde, o zaman söylediklerinize sonsuz saygı duyarım bayım..
 • soner yalçın 50 kere söylemiş aşıya değil aşının tabu gibi tartışılmamasına karşıyım diyor adam hala aşıya karşı algısı ve bunu böyle algılayanlarla uğraştırmayın milleti. vücuda dışarıdan verilen giren yenilen içilenlerde dahil suyun bilr bir zararı vardır. yaşamak için gerekli olan şeyleri organizma dışarıdan almak zorunda ve bunları detoksifiye eden mekanizmaları çalışır ve dışarı atar belli bir ölçüde fakat %100 değil bunu anladıktan sonra aşıya gelebiliriz aşınında mutlaka zararı var özellikle içindeki adjuvanlar (sanırım alimünyum tuzları çok kullanılıyor) veya canlı aşılarla yapılan zayıf enfeksiyonlar çocuklarda uyur halde kalıp ensefalit gibi daha ağır enfeksiyonlara neden olabiliyor. kızamık aşısından sonra olan sspe gibi. kızamık aşısı yapılmazsa atıyorum 1/1milyon olan sspe riskine karşılık 1/100 kızamıktan sakat kalma ölme oranına oranı duruyor ortada (oranlar kesin değil fakat bunlara yaklaşık diye hatırlıyorum). evet tartışılsın fakat aşı üreten şirketlerden başka bu konuyla ilgilenen yok bunlarda ticari ve her şekilde elindeki gücü kyllanmak isteyen ülkelerin elinde. aşı aşı diyenler öncelikle alternatifi sunmak zorundadır. ülke olarak zarar görmek istemiyorsan kendi planını yapacaksın bağımlı ve açık pazar olmayacaksın. (ege üniversitesinde bir aşı yerli aşı için üretim merkezi açılmış galiba.
  kısaca yarar zarar oranına bakalım ve imamlara birçok bakanlıktan fazla bütçe verileceğine biyomühendisler doktorlar fizikçiler vs vs ler yetiştirip onları emeklerinin karşılığını verebikecek yöneticiler seçelim. hiç olmazsa ezilen sömürülen insanlıpa da ufak bir katkınız olur.
 • delirmiş bir adamın herzeleridir.

  "bilime gövönmöyön" diyenleri başlarına bir hastalık geldiğinde görmek isterim. bilime güvenmedikleri için doktora falana gitmiyordur muhakakkak...

  not: ilaç seven biri değilim. kimyasaldan haz etmem hasta olduysam son noktaya kadar doğal çözümler kovalarım ama "bölömö gövönmöyön" diyecek kadar şuurumu kaybetmedim bir an dahi.
 • adam bir görüş açıklamış.

  bize ters gelmesi delirdiğini göstermez.