şükela:  tümü | bugün soru sor
 • supercomputer organized by network mining.

  amazon web services, microsoft azure, workday gibi bulut bilişim şirketlerinin sağladığı infrastucture as a service (iaas), platform as a service (paas) hizmetlerini ethereum blockchaini üzerinde yandex.cocaine network engine'i kullanarak yapma yoluna çıkmış, kendi kendini yönetebilen sis bilişim uygulaması.

  sonm'ı bu tanım üzerinden ne olduğunu anlayabilmek için bilişim teknolojilerinde yaşanan gelişmeler hakkında bilgi sahibi olmak gerekiyor. işin içinde kendi kendini yönetebilen ağ, blockchain, sis bilişim gibi kavramlar var. düşünün, daha ortalama yurdum insanının bulut bilişimin ne olduğu hakkında fikri yok adamlar sis bilişim mantığıyla, blockchain üzerinde çalışan ve kendi kendini yönetebilen bir ağ yapma yoluna gidiyorlar.

  sonm; amazon, azure gibi devasa bulut bilişim firmalarının yaptığı işi çok daha ucuza, sonm ağına dahil olan bilgisayarların işlem gücünü efektif şekilde kullanarak yapılabileceği iddiasında. üstelik sonm ağına iş yaptırmak isteyenlerin hiç bir üyelik formu doldurması, isim vermesi, beklemesine gerek yok. çünkü sistem blockchain mimarisi üzerinde çalışıyor. müşteriler tıpkı amazon'dan bir server satın alır gibi sonm üzerinde işlem gücü satın alıyor, sonm ağına bilgisayarlarının işlem gücünü veren üyeler müşterilerin işini yapıyor, bunun karşılığında sonm'ın belirlediği miktarda snm kazanıyorlar. hangi işi, hangi üyenin tarafından yapılacağına yandex.cocaine servisi karar veriyor.

  bu alanda daha çok gelişmeler göreceğiz.

  http://www.sonm.io/
  (bkz: golem)
  (bkz: iexec)
 • yavaş yavaş yükseliş gösteren, amacı diğerlerinden farklı kripto para.
 • en büyük rakibi golem olan kripto para. hangisi başarılı olacak göreceğiz. 25 aralık'ta testnet'e (kaynak) başlıyor. uçuştan önceki son dönemeç olabilir.

  şu an binance borsasında satışta. üye olup almak için binance.com
 • 4 5 güne %50 artış bekliyorum uzun vadede çok kazandırır zaten ama kısa vade için bu günler tam alım zamanı.
 • 2250 satoshi den almıştım. yürüyor yavaştan 3300 e dayandı
 • binance marketinden alabileceğiniz coindir. eğer binance’ye şu linkten üye olursanız https://www.binance.com/?ref=15057535 binanceye vereceğiniz komisyonun bir kısmı bana geliyor. komisyon her türlü cebinizden çıkıyor (cüzi bir tutar da olsa). binance’ye gideceğine işine yarayacak birine gitsin derseniz verdiğim linkten üye olursanız sevinirim.
 • 16 ocak 2018 tarihinde ilk ticari render sistemlerini test yayınına çıkardılar. 6'lı gpu rig ile test verilerini paylaştılar. yıl sonuna güzel haberler geleceğine inanıyorum ve yatırım sepetimde snm de bu gelişmelerler yerini aldı.

  edit: nereden alırım diye soranlar için bilgi vermeyi unutmuşum, şuan en sağlam binance borsasından alabilirsiniz.
  link

  not: ben ether cinsinden primlenmesini baz alıyorum, hem elimdeki ether miktarını arttırmaya yönelik hemde ether'in daha iyi yerlere geleceğine inancım ile. (bkz: ytd)

  edit 2: bahsettiğim testlere yönelik kaynak eklememişim;
  kaynak