• son zamanlarda sürekli adli vakaların sözlüğe taşınmasıyla gözlemlediğim durumdur.formata uygunluğu tartışılır fakat insanların biçare kalması buna sebep olmuştur diye düşünüyorum.
  • ülkenin dingonun ahırına dönmesiyle doğru orantılıdır. haliyle adalet aramak için başka çare kalmamıştır.
  • adalet vermesi gereken hukuk kurumları işlevsiz kalınca son çare burası oluyor. yadırgamamak gerek.
  • malumun ilamı'dır.

sözlük kanalları arasında koskocaman '' haber '' önerisi yazmaktadır. gayet de sözlük formatına uygundur. çünkü adaletsizlik bir haberdir ve ülkede bundan bol bir şey de yoktur.
  • allah muhtaç etmesin. lakin sözlüğün kutsal bilgi kaynağı olma işleviyle tam örtüştüremiyorum.

insanlar mecbur kalıyorlar tabii. seslerini duyuramayıp başlık açanlar ne âlâ...
  • sözlüğün üçüncü sayfa haberlerle dolu olmasının bir başka ifade şeklidir.
  • sözlükte her iki insandan altısı birbirlerini " seni savcılığa şikayet edeceğim, mahkeme de hesaplaşacağız" vb. zırvalıklarla tehdit ediyor. neymiş efendim; o bana meriç dedi, şu bana kezban dedi. sonra da türkiye'de adalet yok. savcılar, hakimler kimseyle ilgilenmiyor. sen boş beleş kendi egolarını tatmin edeceksin diye meşgul edersen mahkemelerı olacağı bu.
  • özellikle fetö temizliğinden sonra adliyeler de sözlük çaylak moduna döndü.
hesabın var mı? giriş yap