• geçmiş güzel günleri düşünerek hep hüzünlenen biri olarak aklıma yıldırım gibi düşen düşünce şu oldu: geçmişte güzel günleri yaşayıp o günleri geri getiremeyeceğim için dertlenmek yerine, o günleri yaşayabildiğim için mutlu olmalıyım. oğlumu düşünürken aklima geldi. o büyüyünce, ona da bu fikri vermeye çalışacağım
  • düşüncelerinin daha önceden onaylamadığı hiçbir şey yaşamında karşına çıkamaz.

düşünceler her düzeyde daima yaratıcıdır. düşünmek senin düşleme yolunun bir parçasıdır ve kaderini biçimlendirmede en önemli etkendir. kendinizi gözlemleyin! kendinizi titizlikle irdeleyin! varlığınızın en karanlık köşelerine kadar girin! her türlü şüphe ve korkunuzu, daha yüreğinizde filizlenmeye başladığı o ilk anda kendi ellerinizle boğun. gerekirse kendinize karşı zor kullanın. kendinize mutluluk, huzur ve netlik yükleyin. dışınızdaki dünyanın koşulları sizi mutsuz edemez, ama sizin mutsuzluğunuz dünyadaki tüm sefaletlerin kaynağını yaratır.

- stefano e. d’anna
  • seçim yap,
    dene,
    risk al,
    yeniden dene.
    olsun, arada bir ıskala
    ama sakın mutsuz olma!

https://youtu.be/uprpkjvtsx8
  • insan mutlu değilse, suçludur.
  • şimdilik eğitim felsefelerini temel aldım, düzen oturtabilirsem hayat felsefemi de oluşturacam.
  • bir başkasının karanlık mizacını umursama. doğru yolundan sapmadan ilerle.
  • hadi sezen abla bana da bı beste
  • alemin bağ-zârını sikeyim!
    sümbül ü verd ü nârını sikeyim!
    andelib-i nizârını sikeyim!
    hâsılı nev-baharını sikeyim!
    ben bu dünyanın devr-i devranını, izzet-i nefsini sikeyim,
    yansın bu ibneler su veren itfaiyenin hortumunu sikeyim,
    ben deli miyim mecnun gibi bir am için çöllere düşeyim,
    verirse verir, vermezse leyla'yı da sikeyim.
  • her günü son günmüş gibi yaşamak, uyuşuk olmaksızın ama telaşsız ve yapmacıksız.
hesabın var mı? giriş yap