• sözlükçülerin kendilerine koyduğu hedeflerdir.
  • "başlığın ikinci entrisini girmek"

en büyük hedefimdi.
  • bir arsa satin alip uzerine su evden insa etmek. bu evlere gunes enerjisinden cati yapabiliyorsunuz. yagmur suyunu da geri donusturebiliyorsunuz. organik bir bahce yapip kendi domatesimi, biberimi kendim yetistirmek.

(bkz: tiny house)
  • işimle ilgili bir hedef koymuştum kendime birkaç ay önce ama nedense içimden bir ses bekle dedi. hedefime ulaşmam elimdeyken yine de bekledim nedense emin değildim kendimden. sonra karşıma hayal edemeyeceğim bir fırsat çıktı. hediye paketi gibi önüme kondu adeta ben sadece duruyordum öyle.

bana sadece o hediye paketinin kurdelesini açmak kaldı.

şimdi iyi ki iç sesimi dinlemişim diyorum.

şimdiki hedefim daha da büyük !

hihihiihi..

(bkz: bu işler adamı şişler)
  • 1) alkol ve sigaradan kesinkes uzak dur. hiç ama hiç içme, tam remisyona gir.

2) diyet ve spor yap. sağlıklı beslenmeyi bir hayat tarzı olarak benimse, gelip geçici olmasın, ömürlük olsun. spora ise belirlediğin hedef kilona ulaşıncaya dek devam et.

3) ilaçlarını muntazaman kullan. bunu iyileşme sürecinin bir parçası olarak gör.

4) her sabah 05:30'da uyan. çünkü güneşin doğuşuyla beraber uyanan daha yapıcı bir hayat tarzı inşa eder.

5) işe girinceye kadarki boş zamanını ingilizce okumalar yaparak kıymetlendir.

bunların kalıcı alışkanlıklar olarak bünyede yer etmesi için öncelikle 6 aylık süreci idame et. ikinci 6 ay, yani 1 sene dolunca hayatında nasıl mucizelerin tahakkuk ettiğine şahit ol!..
  • 30uma kadar kendime yeni bir hedef ve haz kriterleri belirleyip intihar etmekten vaz geçmek. kaldı 3 sene.
  • 1 saat içerisinde uyumak.
  • ölmemek.
  • sevdiğimle dünyayı gezmek.
  • mutlu olmak
hesabın var mı? giriş yap