şükela:  tümü | bugün soru sor
  • (bkz: padme amidala)

elbette güzelliği ile kendisini büyüleyen padme’dir , ne de olsa prenses. özellikle anakin ile olan duygusal ve romantik ilişkisi serinin sevilen yanlarından.

(bkz: natalie portman)
  • (bkz: obi-wan kenobi)
    bana göre tüm hikaye boyunca en kritik karakterdir kendisi. ustasından miras kalan anakin'i eğitme görevinde yaptığı hatayı, bu kez ustalık eseri olan luke sayesinde telafi etti. ayrica oynayan her iki oyuncunun da üst düzey performansı sayesinde, aslen imparatorluk taraftarı olan şahsımın, en beğendiği karakter kendisidir.
  • elbette bu kişi anakin skywalker’dır. seçilmiş kişi olmanın sorumluluğunu kaldıramamış, düşmüş bir kahraman. galaksiye dengeyi getirmesi gereken kişi, galaksiyi korkunç bir zaman dilimine sürükledi ama her şeye rağmen dengeyi getirdi. darth vader dövmesi olan biriyim, başkasını seçemem. hele hele o sik kırığı kylo ren falan diyen çıkarsa hemen (bkz: engelle) (bkz: başlıklarını engelle)
  • (bkz: darth vader)
  • r2-d2 olmakla birlikte (bkz: obi-wan kenobi) ve (bkz: han solo) aşkımız da bir köşede dursun.
  • (bkz: anakin skywalker) olmadı (bkz: darth vader)

herkesin bir dark side’a geçiş hikayesi vardır.
  • güçte çok garip şeyler oluyor anuna goyim sözüyle akıllarda yer etmiş, saçlarına ak düşmüş obi wan kenobi.

(bkz: güçte bir boklar dönüyor)
    (bkz: güçte oyhşş beybi bir hareketlenme sezdim)
  • (bkz: anakin skywalker) namı diğer (bkz: darth vader)

star wars evreninde dahil olduğu tarafı sorgulayan nadir kahramanlardandır. aman masumları kesti diyen hodükler jedi tarikatının amaçları uğruna kaç gezegeni harabeye çevirdiğini unutuyorlar. karanlık taraf da aydınlık taraf da esasında benzer arkadaşlar. sadece bir taraf daha dürüst.
  • tartışmasız (bkz: darth sidious)
    binlerce yıllık sith geleneğinin damıtılmış kalitesine ilerigörüsüne sahiptir.
    çok iyi plan yapar geleceği sezer.
    hakkın 10 sayfa yazı yazabilirim ama vaktim yok şu an.
    ancak final sahnesindeki ölümünü kendisine asla yakıştıramıyorum, o kadar zeki birisi bu kadar basit bir şekilde ölemez mümkün değil, (bkz: george lucas)’ın serideki en büyük hatası bence...
    edit: ekleme...
  • star wars evreni bütün karakterleriyle ilgi uyandırır, sevilmesinin en büyük sebeplerinden biri de budur.
    bütün filmler boyunca 30 dk ekranda görünmeyen bir darth vader dünyanın en büyük ikonlarından biri haline gelmiş, yüreklere korku salmıştır. boba fett denince herkesin kafasında birşey canlanır ancak boba fett'in de ömrü kısacıktır.
    luke iyimserliğiyle, umuduyla herkese ışık saçar.
    han solo cool'luğun, piçliğin kitabını yazmıştır. (i love you'ya verdiği, "i know" cevabı yeterlidir.
    tek bir kelime konuşmamış olan chewie herkesin en sevdiği sidekicklerden biri olmuştur.
    alışılmışın dışında tersten cümleler konuşarak konuşan yoda, bilgeliğin simgesi gibidir. gel gör ki filmlerde çok kısa yer bulmuştur.
    leia badass kadın karakterlerin sembolu denebilir bence, alien filminde ripley'nin inandırıcı bi karakter olmasını sağlamıştır bence.
    obi wan kenobiyumuşak sesiyle amcalık yapmış ve luke'un babasıyla olan ilişkisiyle merak uyandırmıştır. space wizard trickleriyle ilk filmi izlerken daha kimse jedi değilken ağzımın açık kaldığını hatırlarım.

gelelim prequel'lara:
    darth maul, duble uçlu ışın kılıcı, badass boynuzları filmde kısa ömürlü hafızalarda ölümsüz.
    g. grevious robot jedi mı olur dedirtmiş ama 4 koluyla salladığı ışın kılıçlarıyla hayran bırakmıştır.
    qui gon jinn zaten oynayan adamla bütünleşmiş babacanlık saçmış yeri gelince de masaya yumruğu vurmuştur

yeni nesil disney filmlerinde ikonik karakterler denenmiş ama genellikle fail olmuştur.
    kylo ren dışında akılda kalan biri yok, o da filmdeki ergen karakterine rağmen oynayan aktörün karakteri yaşaması ve tasarımıyla bence akıllara kazınmış bi karakter oldu.
    phasma oyuncak satmak için yaratıldım diye bağırıyor cool armoruyla. filmde çabuk harcandı çok iz bırakamadı
    snoke merak uyandırdı ama her yönetmenin kafasına göre takılmasına kurban gitti diye düşünüyorum.

devamını yazıcam