ccckutluhanccc

  • 717
  • 28
  • 5
  • 0
  • evvelsi gün

burak güngör

uzun zaman boyunca entry girmemeye direndiğim fakat sonunda dayanamadığım başlık. -ayrıca youtuber-

öncelikle biliyorum ki youtube'da her kaydadeğer iş yapan insan buraya girip buradaki entryleri okuyor. bu yüzden yazacağım.

ben bu herifi ilk orkuna tepkisiyle tanıdım. sonra başkalarına tepki çekti. sonra farkettim ki gündem neyse herif onu alıp ona tepki çekiyor. (örn. blue whale) işte blue whale gündemden düştü, enes baturun diss bilmemnesine tepki çekti. ondan sonra o da gündemden düştü, enes baturla bilmem birinin kavgası hakkında konuştu. hayır yani bize ne? birader tamam izlenme için gündemi taşıman -senin açından- hoş, güzel. fakat ne diye elalemin kavgasını, bilmemnesini konuşuyorsun? özgün içerik üretsene yahu.

bakıyorum mesela poppy -denen tamamen prim için yapılmış saçma olay- gündemdeyken onun hakkında "poppy ve illuminati ilişkisi!! gerçekler bu videoda!!!" falan diye videolar yapmış. orkunun baya linç yediği günler orkunu linç etmiş. blue whale popiyken o kadar çok video yapmış ki tv programına çağırmışlar adamı "bu adamda bi gudret var, bilir kişi bu, bu kadar video yüklemesi hiç normal değil bunu alalım yayına" diye. sonra bunlar bitince -blue whale gündemden düşünce- pink whale oyunundan uzak durun!! diye bir video yapmış.

kimsenin işine dil uzatacak hadde sahip değilim. fakat ben bir izleyici olarak başta benim ve benim gibi diğer izleyicilerin izlemesi için sunulan içeriklerin özgün olmasını istiyorum. dikkat edin gençler, view için değil, youtube'da takılan milyonlarca insanın izlemesi için üretiyorsunuz bu içerikleri. zaten izlenmeyi de böyle kazanıyorsunuz. durum buyken insanın ürettiği içeriğin yalnızca prim odaklı olması bencil bir düşünce değil mi?

yani bilmiyorum belki ben çok fokuslanmışımdır bu herife ama yani prim kokuyor kanalı bana göre. dediğim gibi benim hatam da olabilir, buna da ihtimal veriyorum ama benim bakış açıma göre bu herif prim ustası, böyle master'ı, star wars'daki masterlar gibi yeni prim masterları eğitebilecek konuma gelmiş.

ne diyeyim prim seninle olsun üstat.
(al buna da tepki çek kanka içerik buldum sana)

devamını okuyayım »