• bunun değişik bir versiyonuda starbucksda össye hazırlanmaktır. dersaneden çıkan bi takım gençler hemen buraya koşturur. kitap yerine kafein, yazıp çizmek yerine de bade süzmek esasdır. yeni açılan dandik vakıf üniversiteleri için kalifiye öğrenci yetiştirirler.

yeni açılan vakıf üniversitelerine girebilmek için cevap kağıdının hepsini "e" işaretlemenin yeterli olması ve starbucksun bu eğitimi sadece türkiyede veriyor olması da işin diğer boyutu!
  • anlaşılması zor olan cafede ders çalışma modelinin daha tikky ve aileler açısından daha güvenli hali. ne de olsa çocukları emniyetli bir yerde omuz omuza yanak yanağa paryalardan uzak halde geleceklerini düşünmektedir.
  • tüneldeki starbucks'ta kütüphane tarzı lambaları olan bir iki masada (lambaları sallıyor olabilirim) zaman zaman izlenebilecek hareketlerin bütünü. kitap okuyanlar da var aynı yerde galiba, karıştırmamak lazım onlarla.
  • herhangi bir cafede ders çalışmaktan tek farkı lezzetli kahvesidir. evde günlerce masa başında oturup notlarla kesiştiğim, odamda flörtöz bir ortam yarattığım şu günlerde beni internet, kitap gibi şiddetli caydırıcı ögelerden uzak tutmayı başarmıştır. özellikle suadiye şubesi, hafta içi sabahları en tercih edilesi ve en mis kokulu çalışma odasıdır.
  • kendinden emin olan ve ders çalışacağına inanan insan için mekan farkettirmeyen olayın starbucks ayağı. ev ortamına tıkılıp iç daralmasıyla ders çalışmaktansa, dışarı çıkıp kahvenizi veya çayınızı alıp rahat rahat ders çalışabilme durumu. üstelik herhangi bir garsonun veya görevlinin gelip " bir şeyler alır mıydınız efendim? " diye sormaması da cabası.
  • ingilizce kursunuz da sizin kadar ciddiyetsizse sık sık karşılaşabileceğiniz durum. şöyle ki:

d- benim karnım aç kahvaltı yapmadan geldim bu saatte ders mi olur yaa?
    j- dersi starbucks da yapalım mı?
    d- e hadi..

ya da:

d- (dersi kaçırmış, ders çıkışına anca yetişmişir) hassiktir ben dersi sekiz buçukta sanıyodum yaaaa
    j- boşver starbucks a gidioruz orda devam ederiz
    d- e peki..
  • starbucksin da herhangi bir cafeden farki olmadigi dusunulurse gayet siradan bir durum.
  • (bkz: bütünleme)
hesabın var mı? giriş yap