• buyuk bir hirsla step hocasi yonune bakan, muzige ve tempoya kendini kaptirmi$, "- zayiflayacam ulan zayiflayacam, kiracam bu step tahtasini, a$indiricam ayakkabilari ama zayiflayacam, cok ezdiniz beni cok!!!" diye bagiran ifade.
    hayatimda turbetepe'den kutahya yonune bakan zafere inanmi$ general yuzleri gordum, kazanacagindan emin finish cizgisine bakan atletlerle ko$tum, muzede dunya kupasi'na bakan amator futbolcu yuzleri gordum, ama bu kadar kararli bir ifade hic gormedim...
    yalniz takdir mi etmeliyim, ezik hissiyati olarak mi algilamaliyim anlayamadim. kadinin obezite seviyesi arttikca bu kararli baki$lardaki keskinlik artar, step olayina devam etme suresi kisalir.
  • hele ki step salonunda zevk için ya da zinde kalmak için spor yapmaya karar vermiş, zayıf, çıtır kızlar da varsa, bu bakışlar iyice sertleşir. içlerinden "ben de senin gibi olucam kavruk karı, az kaldı aaaaz" anlamı da, "ne geldin benim alanıma, sen daha kilo vereceğine ben vereyim, adaletin bu mu dünya" anlamı da, "pis sıska, 50 gram etin var onu da vermeye gelmişsin, pis orospu, yuva yıkan kadın, allah cezanı versin" anlamı da çıkarılabilir. bir de ayaklar da karışabilir stresin ve hırsın artması durumunda...
  • donnie darkonun new age jimnastik hocasinin ogrencilere zorla izlettigi kasette "artik hayattan korkmuyorum, benimle dalga gecilmesine izin vermiyorum, bu yuzden zafere ulastim" repligini bir suflor esliginde soyleyen hayata inanci sonradan enjekte edilmis, pembe yanakli sisman cocuk ifadesi'ne benzedigini dusunuyorum bahsi gecen ifadenin...
  • yüzdeki ifade kararlılık dozunu tek başına belirlemeye yetmez, ilaveten konsantrasyon ve motivasyon artsın diye içten içe , ya da duyan yoksa dıştan eye of the tiger mırıldanılır. (bkz: kendimden biliyorum)
2 entry daha
hesabın var mı? giriş yap