• google'a apple reklami aldirmistir gider ayak.
  • teknolojiye yeni vizyon kazandirmis zaat-i muhteremdir. basarisinin ufak hikayesi ntv yayinlari outliers adli kitabin bir bolumunde anlatilmistir.
  • öldükten sonra, kariyer basamaklarını hızla tırmanarak bilim adamı olan kişidir. bir tık sonra peygamberlik var artık.
  • popüler kültür için dünya kadar nesneyi (imge, simge, her neyse) kazandırmış, ürettiği-sattığı ürünlere dünya kadar anlam yüklemiş, yükletmiş ve benimsetmiştir. sunduğu ürünlerin tanıtımı, satışı, cartı ve curtu ana haber bültenlerinin baş köşesinde yer bulmuştur. milyonlarca insanın günlük hayatında ciddi anlamda yer edinmiş bu abi, e haliyle ölümü de gündemin ilk sırasında yer alıyor.
  • hayatimda kullandigim en iyi bilgisayari, en guzel cep telefonunu, kizimin muzikcalarini dusunmus, uretmis adamdir. bu bile gozumdeki degerini kat kat artirmistir. göçtüğü yerde ışığı bol olsun.
  • ölümünde derin güçlerin parmağı olduğu düşünülüyor.

http://9gag.com/gag/327309?ref=fb-share
  • öldüğü gün hakkında ben de bir kaç bir şey yazmış olayım istedim. içten içe biraz sinir bozucu gelirdi bana hep. (steve wozniak la olanlardan herhalde) ama bugün ölüm haberini aldığımda sanki birebir tanıdığım bir insan ölmüş gibi hissettim. çok üzüldüm... gerçekten. masada duran ipodla iphonea baktım keşke daha fazla ürün almış olsaydım steve jobs hala apple bünyesindeyken, çocuklarıma belki de torunlarıma nasıl hava atardım diye düşündüm. sonra ekrana geri baktığımda ölüm haberi hala açıktı. 2011 büyüklerin göçü oldu adeta.
  • iyi işler yapmış er kişi.

amma: "firması için üretim yapan çin’in foxcann fabrikasındaki gelişmeleri pek umursar gözükmüyordu. 6.65 liraya günde 14 saat çalışan ve kötü koşullardan dolayı intihar eden çinlileri de pek umursar gözükmüyordu."

link:http://serefsizmarti.com/…pple-yetim-kalm-s-bana-ne
  • bill gates'in yanında counter strike oynayan bir ortaokul öğrencisi gibi kalan vasat bilgisayar tamircisi. bu adamı bill gates gibi, tamer şahin gibi, internet mahir gibi isimlerle karşılaştırmak bu adama hakettiğinden fazla değer verip diğer isimlerin yaptıklarına hakaret etmektir. şahsım adına bilgisayar tamiri işinde bu adamdan daha kötü olan tek adam sedat kapanoğludur.
  • stanford'da yaptığı konuşma gerektiği her zaman dinlenmeli, motivasyon amacıyla.
hesabın var mı? giriş yap