• super bir gulusu ve mimikleri olan, gumus sacli cilgin, komik adam..uzun yillar tvde showlarda calistiktan sonra sinemada da ayni derecede basarili olmus..en bilinen filmleri arasinda three amigos (benim sahsen favorim), bowfinger, l.a. story, father of the bride i&ii, sgt bilko, remember the titans ve daha bicoklari var..kendisi ayni zamanda 2001 oscar torenlerinin de hostu olacak..
  • academy awards un bu sene hostlugunu yapti.
    cok guzeldi. direkt guldurdu adam.. ozellikle crouching tiger hidden dragondaki i couldnt see any tigers and dragons deyip daha sonra then i realized that they were crouching and hidden demesi ile beni mitoz boldu.
  • kirli curuk ve adi filmiyle taptığım insan.iq'su 140 imiş bu arada
  • "ıf turkey can't read my tweets what's the point?" tweet'iyle reisliğini ortaya koymuştur.
  • amerika'nın halit akçatepesi.
    50 yaşındayım. steve martin'i çocukken ilk izlediğimde beyaz saçlı orta yaşlı idi. hâlâ öyle.
  • pink panther filminde "ingilizce öğretmeni" eşliğinde performans sergilediği sahne, unutulmaz bir oyuncu olduğunun ispatıdır.
  • 1970 lerde amerika birlesik devletlerinde sov dunyasinin tozunu dumana katarken sen en iyisi sinemaya gec, bu populerlikle bu yetenekle alemin krali olursun demis seytan. oysa yakin cevresi ve iyi taniyanlar steve martin'in gercek yeteneginin sadece sahnede ortaya ciktigini ve senaryolarla yonetmenlerle film setleriyle ket vuruldugunda orta karar bir sinema oyuncusu olacagini tahmin eder dururlarmis.

elbette holivud canavari canim steve'i de icine cekmeyi eninde sonunda becermis. hep en fazla orta karar filmlere imza atmis, hic bir zaman yetenegi tartisilmasa bile bir turlu kalburustu aktorler sinifina atlayamamis. yazik olmus bir nevi. oysa steve martin sahnede oyle bir canavar oyle iflah olmaz bir sovmen ki...eger 70 lerde biraz da 'asil para orada' diyerek sinemaya yatay gecis yapmasa ve butun enerjisini sahne mukemmeliyetine adasa su anda orta karar bir komedi oyuncusundan degil sov dunyasinin en buyuk efsanelerinden birisinden bahsediyor olacaktik belki de.

gecmis ola.

simdi ise elimizde maalesef oyunculuguyla cok da etkili olmayi basaramamis bir aktor var.
  • hiç komik filmini seyretmedim diyen arkadaşa the man with two brains filmini tavsiye edeceğim aktör-komedyen.
hesabın var mı? giriş yap