725 entry daha
  • buraya günde en az ne kadar tüketmemiz gerektiğinden, organlarımıza ya da kaşımıza gözümüze ne kadar faydalı olduğundan mevcut kaynaklarından, bileşenlerinden bahsedecek bir entry girmeyeceğim/giremeyeceğim. zaten uzmanı olduğum bir konu değil ve keşke üzerine konuşabileceğimiz konular bu kadar olsa, bu başlık hep böyle entrylerle dolsa ve öyle de kalsa.

en salt haliyle her canlının her gün tükettiği bir sıvı bu tüketmeye de mecbur olduğu ve malesef ki sonsuz da değil. her gün televşzyonlarda bas bas suyumuz bitiyor haberlerini kulak ardı ediyor olabilirsiniz ancak karşılaşacağımız susuzluk problemi bir günde olmayacak sular bitti şimdi ne yapacağız demeyeceğiz.nasıl ki bir film senaryosu olabilecek bir hayat yaşıyorsa tüm dünya şu an bir gün susuz kalacak olmak da uçuk ve gerçekleşmesi mümkün olmayan bir problem gibi görünüyor olabilir birçoğuna. ama inanın bizler mükemmel bir türüz. yüzyıllardır türünü devam ettirebilen birçok canlının neslini tüketebildik suyu mu tüketemeyeceğiz? elimizi atıp kurutmadığımız tek güzelliğin kalmadığı dünyada susuz mu kalamayacağız?

hayatta belki de bir şeylerin duyarını yapabilecek en son insanım ya ben. ama gelip suyumuzu israf etmeyin diye herkesi tek tek sarsıp kendine getirmek istiyorum. yağmurlu kapalı havaları hiç sevmememe rağmen ilk kez bu sene yağmur yağsın istiyorum. hepimizin yardımı gerekiyor bizler bu tedbirleri kendimiz için değil sonrası için yapacağız. hayatta kimseye bir şey borçlu olmayan arabesk insanlara laf anlatmak için girmedim bu entryi. zaten onlar için seviye yere çöp atmayın, tükürmeyin diyebileceğimiz kadar düşük. ama bilinçli olan herkesin geleceğin tüm canlılarının en büyük problemi olacak olan bu durum için elinden geleni yapmasını istiyorum. arama motorunda bir günde arattığımız sayısız saçma sapan şeyin yanında sadece yarım saatimizi ayırıp durumun ciddiyetini, alınabilecek önlemleri ve hepimizin bu önemli konuda elinden gelen yapabileceği çok şey olduğunu görmelerini istiyorum. kimse umrumda olmazdı belki de bugünün bedelini sadece bizler ödeyecek olsaydık. ama geçip gittiğimiz bu dünyadan böyle bir şey çalmaya hakkımız yok.
131 entry daha
hesabın var mı? giriş yap