şükela:  tümü | bugün
  • sadece 1 gün süren yargılama sonucunda 14 yaşındaki suçsuz çocuğu idam eden abd adalet(!) sistemidir.
    link
  • yaş büyütüp insan asanlardan farkı olmayan olaydır.
    (bkz: erdal eren)
  • abd'nin aksine suçsuz çocukların idam edilmediği, adaletin mükemmel şekilde işlediği bir ülkede yaşadığım için şükretmem gerektiğini hatırlatan başlık.

evet.

trollüğün de bir raconu vardı eskiden. o da kalmadı. artık huniyi taktım ben de.
  • demek ki ak trollere abd adalet sistemine saldırın, güvenilmez olduğunu anlatın denmiş.
    tamam lan tamam, reza hayırsever bakanlar da rüşvet almadı ben tatmin oldum.

yeter ki siz daha saçmalayıp insanlıktan çıkmayın.
  • şimdiki sistem ile arasında 73 yıl olan sistem.
  • ulan ben de düşünüyorum, bu idam kararı nasıl 1 günde verilir diye. linke tıkladım 1944 yılıymış ve çocuk siyahmış. ırkçılık yapmıyorum ama o zamanlar amerika'da sniper ile siyah avlıyorlardı. (bkz: şu siyah mı lan) *

lütfen troll bey, biraz destekli yapın bu işi. aldığınız paranın hakkını verin.
  • anlamayanlar için açıklamalı yazalım, bu başlıkta troll kardeşimiz, suçsuz bir çocuğu asan abd adalet sistemine güvenilemeyeceğine ve reza olayında da akp'nin bu olaydaki gibi adaletsiz şekilde yargılandığını düşünüyor. böyle bir yargılama yapan sisteme çomarların güvenmemesi gerektiğini dolaylı bir şekilde ima ediyor.

edit: troll kardeşimize sevgilerimle, böyle dolaylı başlıklar açma, senin yandaşlarının çoğu zaten inanmıyor ve bu kadar zor çıkarımları yapmaları mümkün değil. başlığın sonuna hülooooggg yazarsan hepsi şukunu verir.
  • imamı 200 yıllık maden kazasını örnek diye getiren bir mezatçı, cemaati 70 yıllık olayı gündeme getiren gerizekalılar. oysa ki modern abd hukuk sisteminde, çocuklar idam edilemez, idam mahkumu olanların infazı 15-20 yılı bulur, birçok eyalette idam yasaktır (ya da uzun süredir uygulanmamaktadır).

troll'lerin kanı kaynamakta, ekmek paralarının elden gidebileceğini düşündükleri için içleri içlerine sığmamakta.
  • başlığı açan kişiye bir soru sormamı icap ettiren sistemdir.

bugün verilen örnekle arasında 73 yıl olan bir sistemden söz ediyorsun ama 2012 yılında ekonomi bakanı ile ekonomiden sorumlu başbakan yardımcısının birbirine zıt açıklamaları arasında 22 gün var. biri 73 yılda değişemediyse eğer, öbürü 22 günde değişebilir mi?

ali babacan ve zafer çağlayan’ın, yani ekonomi ile ilgilenen 2 bakanın söyledikleri zıt açıklamalar ve dönemin altın ticareti için: (bkz: zarrab'ın altınları)