şükela:  tümü | bugün
 • aynı zamanda elektrik ve elektronik derslerini de veren hocadir. her derste diğer profesörlere aralıksız laf sokmasıyla ve gereginden fazla uzayan dersleriyle de tanınır.
 • verdiği elektronik dersini kendisinden alan 100 kişinin 60ına sıfır vererek tarihteki yerini almıştır geçen sene. allahtan bu sene vermeyi bıraktı da bu dersi, biz de geçebilcez gene sayesinde.

  edit : geçtim.
 • bu dönem verdiği imal usülleri dersinde ilk vize ortalaması 14'tür. standart sapması ise 13 tür. yani 100 üzerinden 1 alan dd alacaktır. bir diğer deyişle sıfır hariç bir not alan herkes dersi geçecektir düz mantıkla. fakat o ortalama öyle kalmaz bir süleyman karadeniz efsanesi hala hayattayken.
 • sınav kağıtlarını kendisi okuması halinde, ortalamanın 25'i aşmasının mümkün olmadığı deü makina mühendisliği hocası. tamamen ezbere dayalı imal usülleri sınavında, mesela, önlü arkalı 6 yaprak (=12 sayfa) dolduran bir gencin, 0 (sıfır) alabildiği görülmüştür. sülo, zavallı körpeye ismini yazdığı için bile puan vermemiş, dahası, odasına çağırdığı kurbanının oracıkta ağzına edivermiştir. sınavları asistanın okuması durumunda ise, ortalama 50'yi bulabilir. makina mühendisi olma yolunda ilerleyen gençlerin bu durumda mutlu olması gerekmektedir.

  öte yandan bahsi geçen profesör kişi, yer çekimi kanunu diye bir şey olmadığını, o kavramı isaac newton'un (evet evet, şu kuvvet denilen zımbırtının birimi ile aynı adı taşıyan adam) bir tarafından salladığını, cisimlerin yüksek bir yerden bırakıldığında yeri öpüvermesi olayının, olsa olsa minimum enerji kanunu (kavramlaştırma süleyman karadeniz'e aittir) gereği vuku bulabileceğini iddia etmiştir, etmektedir, edecektir. arada bir nasa'yla plazma kaynağı üzerine projeler yürüttüğünü dile getiren karadeniz'in, "türkiye'de kaynak denildi mi ben akla gelirim" türü çıkışları da olmuştur.
 • dokuz eylül üniversitesi endüstri mühendisliği okuyup da bu hocanın gazabına uğramamış insan az sayıdadır. kendisini bırakın türkiye'nin, dünya'nın en iyi hocası sayacak kadar şişkin bir egosu olsa da severdik kendisini. insan mezun olunca anlıyor.

  sevilmeyecek hocalar da var tabi. en başta geleni,

  (bkz: mehmet çakmakçı)
 • bu muhtarem hocamızın yanında bitirme projesi yapmaya kalkışırsanız kafayı yiyebilirsiniz, kendisi iyidir hoştur ve kaynaklı imalat konusunda türkiyenin en iyi iki üç isminden biridir ama bir insan ancak bu kadar umursamaz olur. adamın yanında bir sene çalıştım ismimi ezberlemesini geçtim, bitirme projesi mülakatı öncesinde benim projemin konusunu sordu, bu kadar umursamaz bir insandır kendisi.
 • aksiliğine lanetliğine hayran olduğum profesör kişisi,kaynak kitabını yediğim.
 • kendini türkiyenin en iyi hocası zanneden egoist hoca. alice harikalar diyarında belki..
 • bir dersinde "yerçekimi yok, yok ööle bişi, sizi yemişler yıllarca. yeni kitabımda bunu ispatlayacam" diyen, kaynakla kafayı çizmiş adam.

  aynı zamanda * tübitak bilirkişisi. yani diyelim bir fabrikanız var ve tübitak'tan fon talebiniz oldu, bu adamı gönderiyorlar size, eksiğiniz gediğiniz varsa siktiri basıyor haliyle.

  bu yüzden, mezun olmama rağmen kurtulamayacağımı düşündüğüm için sırf bu adam yüzünden izmir'imden kaçtım istanbullara geldim.

  ha pişman mıyım?
  asla.

  sokam kaynağa.
 • geçtiğimiz günlerde hayatını kaybetmiştir. https://www.pirireis.edu.tr/…gor-suleyman-karadeniz