• terbiyesizce bir söylemdir. 18 yaşını geçmiş bir kızın ne zaman evleneceği de kimle evleneceği de kendisini bağlar. kızlar ve oğullar babalarının günahlarından sorumlu tutulmaz.

bize herkesin onurunu korumak düşer, even sümeyye's.
  • görücü usülünden başka bir çaresinin kalmamış olması (kızlı erkekli dalgası) ve başbakan'ın kızını alacak t.şşak ağırlığına sahip damat adaylarının azlığının bileşkesi sonucu oluşan durum.
  • türk örf ve adetlerine aykırı bir durumdur(!)

tabi böyle bir yanlışa ailesi izin veriyorsa bizim diyecek bir lafımız yoktur.
  • yiğit bulut'un ayıbıdır.
  • sümeyye erdoğan'ın biraz protest ruhlu olmasından kaynaklandığını düşündüğüm olay. babasının kızını yamacından ayırmamasının arkasında sıkı bir denetim arzusu yattığını düşünüyorum. evlenmeme ve kariyer yapma isteğini kabul ettirmesinin tek şartı, ev ve baba çiftliği bağımlılığında sağlanan ekonomik bağımsızlık. hatta ortada dönen rakamlar gerçekse çok ballı bir ekonomik bağımsızlık. bir yandan paranoyak babanın daimi çevirmeni ve sekreteryası öte yandan da 7/24 babanın güdümünde geçirilen bir hayat. sümeyye erdoğan bu yola gönüllü olarak baba sevgisi ve hayranlığı yüzünden girmişse, babası kahramanıysa zaten kimsecikleri beğenmeyecek ya da babasına tercih etmeyecektir. ama sümeyye erdoğan bu yola tatlı-sert bir despotluğun koruma-korunma-gözetme-gözetleme emelleriyle itilmişse, ancak bu despotun onay vereceği birisi ile evlenerek bu sarmalı kırabilecektir. meşum tiyatro hadisesi dışında hakkında pek bir şey bilmesem de ve sümeyye erdoğan'ın oradaki tavrını saçma ve yanlış bulsam da, biraz da öyle olmasını umarak, dört kardeşin içinde en azından bilal ve esra'ya nazaran bireysel olarak daha bağımsız ve gelişmiş olduğunu ve bazı sınırlamalara konumu gereği direnemese de kurumsal bir evliliğe karşı çıktığını düşünüyorum.
  • çok güzel, kadını siyaset malzemesi yapmak her zaman en iyi muhalefet yöntemidir zaten! siyasi eleştiriler eleştirilen kişinin karısı ve kızı üzerinden yapılmalıdır, kural budur. çünkü kadınlar bunun için vardır, birinin karısı veya kızı olmak için ve her durumda hedef olmak için!
  • bu tür durumlarda (bkz: anasına bak kızını al) atasözünden yola çıkarsak belki neticeyi anlayabiliriz.
    kısmetse olur
hesabın var mı? giriş yap