• underdog new orleans saints'in ilk çeyrek hariç harika bir oyun çıkararak indianapolis colts'u maglup ettiği super bowl. ilk super bowl'una çıkan drew brees, nfl'in en iyi quarterback i kabul edilen peyton manning'e üstünlük kurdu. ama maç boyunca brees çok rahattı, pasları verdiği noktalarda receiverları genelde bomboştu. colts savunması ikinci yarıda berbat bir oyun sergiledi.

saints koçu sean payton da kesinlikle colts koçu jim caldwell'i "outcoach" etti. ilk yarının sonunda cesurca touchdown hedefleyen saints bunu başaramadı ama colts'un aşırı kontrollü hareket etmesiyle topu geri alıp 3 puanı yazdırdılar. ikinci yarının başında payton'ın onside kick kararı da super bowl tarihinde görülmemiş bir şey. ama peyton manning'i mağlup etmek için böyle cesur olmak ve özel bir şeyler üretmek lazım, tabi bir de şanslı olmak. 23 yaşında bir kickerın ilk super bowl'unda hepsi 40 yardın dışından üçte üç field goal atması muazzam bir olay. takım olarak saints hemen hemen hiç hata yapmadan oynadı ve inanılmaz bir iş başardılar.
  • bu maç, abd'de ciddi boyutlarda bir çılgınlık yaratmakta. bu durum, maç öncesinde süpermarketlerde gözlemlenebiliyor, zira cips, bira ve içecek satılan reyonların açık açık yağmalandığını farketmek mümkün. cuma günü dev ekran lcd televizyonları alıp, pazar maçı izleyip, pazartesi aletleri iade eden manyakların sayısı da azımsanamayacak ölçüde. bunun haricinde yine farkedilebilir bir durum da şu ki, maçı izleyenlerin yarısı maçı izlemek istiyor, kalanı da reklamları. şahsen ben bugün 6 kişilik bir grupla sadece reklamları izlemek için televizyonun başında 3.5 saat oturdum.

evet, bu amerikalılar ruh hastası.
  • 2. yarida saints siir gibi top oynamakta an itibari ile.
  • spikerin verdiği gereksiz bilgiye dayanarak yazıyorum ki yazı turayı arka arkaya 13.kez nfc kazanmış. geçen sene de bunun geyiğini yapmışlardı ama şaka maka 13 de boru değil ha, süper gereksiz belki ama ihtimal hesabını da düşünürsek etkilenmedim değil.
  • devre arasında the who sahne alacak cbs'in dediğine göre. yine gündemin tepesine oturacak bir final olacak.

ayrıca ankara'da oturanlar için nfltr com bir buluşma düzenliyor. hem sporu sevenlerle birlikte izleme güzelliğine erişecek, hem de 30 tl karşılığında sınırsız bira ve patates elde etme imkanınız olacak, ben olsam kaçırmazdım.

http://www.nfltr.com/…m_content&view=article&id=826
  • hotbird uydusundaki rai sport sat kanalından şifresiz fakat italyanca takip edilebilicek büyük ve keyifli organizasyon..
  • peyton manning'in sıçıp sıvamasıyla şampiyonluğu verdi indiana colts. new orleans saints'in hem brett favre hem de peyton manning'e ödül vermesi gerek, gerçi büyüğünü brett favre hak ediyor.
  • reklam arasinda simdiye dek gordugum ilk google reklaminin yayinlandigi spor hadisesi.
  • new orleans saints, indianapolis colts karşısında 31-17'lik skorla super bowl xliv'un kazananı oldu. artık who dat, who dat diye tüm stadı inletsinler bari, hakettiler.
  • turkiye'de tv uzerinden digiturk platformundaki fox sports'tan ve spormax'ten (hd secenegi de mevcutmus) canli yayinlanacak mac. mac tsi 1.30'da ama iki kanalda da yayınlar 1 civarı baslayacak diye görünmekte programda. fox sports'un sene icinde milyon kez yaptigi oyunun ortasinda reklam girme malligini bu sefer yapmayacagini umuyorum ama belli olmaz da bu denyolar.
hesabın var mı? giriş yap