• şu an için yapılacak en akıllı hareket.

baksanıza başbakanımız suriyeliler için ne demiş:

zulme rıza zulümdür. buna ‘evet’ diyemezsiniz. halkı terörist olarak görüyorlar. beşar’ın yaklaşımıyla konuştuklarını söyledim. ‘ufacık bir çocuk, bebe terörist olur mu?’ dedim. bu düşünce bizim dini değerlerimizle çatışır. buna nasıl terörist dersiniz. bunlar halk. halkın olduğu sokakta tankın ne işi var?

valla biz türk vatandaşları olarak ankara'da protestolarda, 1 mayıs'ta taksim'de, uludere'de, pozantı'da, hopa'da dayak yiyip ölürken, van'da soğuktan donarken gıkı çıkmayan başbakanımız o zaman belki bizi sever de korur?
  • green card 'dan bile fazla fayda getirecektir.
  • türkiye üniversitelerine sınavsız giriş imkanı sağlar.
  • sistemdeki bug gercekten.

once suriye vatandasi olup, turkiye'ye siginmaci olarak geri geldikten sonra tekrar turkiye cumhuriyeti vatandasi oluyoruz; ardindan toki evleri, sinavsiz universite gibi pek cok nimetten yararlanabilirsiniz.
  • ben düşünmeye başladım. devlet ev de verecek.
  • şartlarını, metodolojisini merak ettiğim aktivite.

gelecek ev sahibeliği ve sosyal imkanlarla kafamda belirlediğim 50 yaşındaki ege köyüne yerleşme hayallerim nerden baksan 40'a taşınır. tc benden iyi sığınmacı mı bulacak?
  • beğendim.. bir çok avantayı bonusuyla kazandıran vatandaşlıktır. norveç 1 suriye 2
  • 2020 türkiyesinde bir çok vatandaşın aklına; "valla mantıklı hareket lan" düşüncesi uyandıran eylem. *
  • "bir petrol kuyusu kaptim mi, basina da yegenleri koyarim, paraya para demeyiz "!
    yoksa gidip dönerci mi acicaksin orada?
    turkiye, suriye'nin "s" sini bile alfabede görmek istemiyor. sen buyur gec, ben almayayim.
  • düşünmüyor değilim lan. savaş bitti oralarda nasıl olsa. lazkiye güzel şehir diyorlar.
hesabın var mı? giriş yap