• aydemir akbaş fiziğiyle ilhan mansız'ın yeşilçam'a selam çaktığı yarışma.

eskiden beşiktaş'ta oynerken de aydemir akbaş mıydı bu?

ilhan = aydemir akbaş reyiz.
  • pınar adanın en tehlikeli ve sinsi insanıdır. şu an kimsenin yüzüne hiçbir şey söylemiyor ancak zamanında adem'in dediği gibi tam anlamıyla zehirli sarmaşık. ben böyle dedikoducu, kindar ve tehlikeli bir insan görmedim.

sema'nın uluslararası başarısı yokmuş. şahika da bunu söylüyor. ee nolmuş amk?

ilhan'ın sema ile çok büyük bir yakınlığı yokmuş. serhat ile daha yakınmış. ee nolmuş amk?

üç gün önceye kadar ıssız adaya tek başına düşse almayacağı "iki şey" sabriye ve adem'di.

sabriye "ben sizin aranıza bu yüzden girmedim." derken, fısıltıyla "giremedin." demişti.

yatak kurasında sabriye ile eşleşince kıza hayvan muamelesi yapıp, "hakkımı şahika'ya veriyorum." deyip, çekip gitmişti.

adem, kendisine, "sema senin ne kadar tehlikeli bir insan olduğunu anlattı." dediğinde, "biz onu sema ile konuşup hallettik." dediği halde, şimdi "sema benimle bu konuda konuşmadı." diyor.

kendi ismi yazılana kadar ilhan'ın kuyruğu gibi dolaşan kendisiydi. hatta aynı konseyde yakın olduğu fatih'i bile ilhanlarla birlikte yazmıştı.

sabriye ve adem'in diğerlerinden ayrılmasındaki en büyük sebep sedat ve pınar'dır. olayları kronolojik olarak incelediğinizde sabriye ile sorunların başlangıcındaki iki insanın sedat ve pınar olduğunu görürsünüz.

çakallık yapacağız derken çarpıldılar. ondan sonraki hikaye kedi-ciğer ilişkisi. giderayak boklayabildikleri kadar bokluyorlar. akılları sıra intikam alıyorlar. yenildiklerini anladılar ve hazmedemediler.

not: burada atıp tutuyoruz da tanımadığı ve kendince beğenmediği insanlara bu kadar kin besleyen kitleyi görünce gerçekten korkuyorum. bir de burası ekşi sözlük. sözde biraz daha bilinçli insanların olduğu bir ortam. adam, "adem iyi insan." diye tutuyorum diyor sonra sırf birisini tuttuğu için ve diğerlerini sevmediği için o dört insan hakkında birbirleriyle yattıklarından tut, "orospu" diyecek kadar aşağılaşacak seviyeye geliyor. ulan sen "iyi insan" diye birisini tutuyorsun da önce dön bi kendini tut davar. sen bu karakterle o adaya git, bir de atıyorum geçmişin ilhan mansız falan gibi parlak olsun, o sabriye'yi sen var ya gece uykusunda boğarsın. sen birisini iyi olduğu için falan tutmuyorsun kardeş. sen komplekslisin. başarılı insanlara karşı içinde inanılmaz bir öfke var. sen kendi hayatında senden başarılı olan insanlara diş geçiremiyorsun ve izlediğin programda kendin gibi gördüğün niteliksiz insanların başarılı olanlara yaptığı "dayılıklar" hoşuna gidiyor. şu programı ilk kez bu sene takip etmeye başladım ve gerçekten bu "destekçileri" gördükçe akp'nin aldığı oy oranının neden bu kadar yüksek olduğunu daha iyi anladım.

birilerini tutanlara laf etmiyorum, hatta abartılı olmayan küfürlere de bir şey demiyorum da bazı insanlar gerçekten çok aşağılık, çok kindar, çok ürkütücü.
  • bayık tv dizilerinden kendimi survivorın uyuşturucu kollarına atıyorum evet!

ve acıyorum furkanla semaya. halbuki az insan olabilseler bu yılın şampiyonu olabilirlerdi. evet çok iyisiniz parkurlarda ama bu çirkinlikle nasıl olacak. tanıtımdan anlaşıldığı kadarıyla şahika ağzı laf yapıyor diye kalıyor sanıyor furkan, karakter olmazsa olmaz diyor. sakin ol şampiyon biz de onu diyoruz karakter lazım işte...
  • anıl adlı yarışmacının turnayı gözünden vurduğu yarışma. "adem'i çok seviyorum" dedi. adem'in fanları kendisini ilk potada destekleyecek kamil'in haberi yok. sonra kendi de şaşıracak. sevdim seni anıl oğlan.
  • survivor extra'da ihsan denen cinsiyetçi münasebetsizin sürekli kadınları dedikoducu olmakla yaftalaması ve bu durumu normalleştirmesi, kendisinin ne kadar patetik bir vaka olduğunu ortaya koyuyor. yazık, bi de oraya yorumcu diye çıkarmışlar; söylediklerine itiraz eden yok diye doğru şeyler söylediğine inanıyor.

senin bilinç altında kadınlara karşı ne kadar aşağılayıcı bir bakış açısına sahip olduğunu zaten onları dedikoducu diye yaftalamandan önce şu meşhur helikopterden doğum gününde adada tek başına bir kadını bırakıp el sallamadan belli. allahtan acun insanlık etmiş de kızın yanına gitmiş.

anan dedikoducu senin. git anana de dedikoducu diye. kadın ya senin de anan... terbiyesiz! cinsiyetçi! çapsız!
  • son kısmı izlemedim; sevgili acun programı 7*24'e çıkarmış galiba ama işi zor, bizim kahvehaneden yola çıkarsak salıdan sonra full dizi takılırlar, hem yarışmacılara da yazık...

elemeyi çarşambaya almasını kötü havaya bağlatmıştımda bizimkileri o şekilde zor sakinleştirdim, rutin hale gelmemiştir umarım...
  • sema yine başladı dokunulmazlığı kaybedelim de zayıfları gönderelim demeye, lan 6 oyun üst üste kaybettiniz sabriye'yi mi gönderebildiniz, şahika'yı mı? bir de neye güveniyorsa ben zaten gitmem havası var. performansına güveniyorsa sedat'ın performansı kötü müydü?

bireysel röportajdan sonra havuç'un iç sesi : ne güzel konuştum ya, valla çok güzel konuştum, kesin millet çok seviyordur beni.

o sırada izleyenler : ne diyo lan bu yancı?

bu arada furkan'ın yancılığını konuşuyoruz ama volkan'ın yancılığı da gözden kaçmasın, gönüllüler adası kimsenin umrunda olmadığı için konuşulmuyor. ilk başta erdi yazdı sonra bi anda erdi'ye yanlamaya başladı adam.
  • 2017 16 15 14 13 12 hiç birini izlemedim çünkü çük gibi
  • iletişim ödüllerinde gittikleri mekan türk telekom logosu şeklinde düzenlenmiş.
  • şaka maka deli gibi takip ettiğim programdır. ortamlarda bunu asla açık etmiyorum ama, hatta "ya kim seyrediyor bu tür programları, insana bir şey katmıyor, zaman israfı, ben belgesel seyrediyorum" diyorum. genelde aşşağılanıyor survivor izleyenler çünkü. neyse analizime geçeyim;
    sema özellikle furkan'ın iki haftalık bireysel dokunulmazlığı kazandıktan sonra potaya girme sırasının kendisine geleceği endişesiyle kıvranmaya başladı. bakmayın siz onun evladına olan düşkünlüğünü ileri sürerek tribünlere oynadığına.
    bu arada bir şey dikkatimi çekti, ilhan-serhat-sema-furkan dörtlüsü önce sabriye ve adem'e saldırıyorlardı, yeterince saldırıp yıpratmayı müteakip algı oluşturduklarına kanaat getirdiklerinde ikisini de bir süre potaya koydular. halkın onları desteklediğini anladıklarında ise birden bire melek oldular.
    sonra fatihe saldırdılar el birliği ile ve potaya koyup gönderdiler,
    daha sonra sedat'a saldırdılar, yeterince algı oluşturduktan sonra tam potaya koyacakken adem önce davranıp sedat'ı potaya soktu, tabi bu dörtlünün de işine geldi ve sedat da gitmiş oldu,
    şimdi hedefte şahika var, sudan sebeplerle topluca ona saldırmalarını ve müteakiben potaya koymalarını bekliyorum ben.
    diyeceksiniz ki şahika ve sabriye çok mu survivor'da kalmayı hak eden yarışmacılar? elbette hayır, bence de o ikisi ünlüler takımının en zayıf halkaları, ama yinede bu sinsi dörtlünün duruş, karakter, adamlık, performans palavralarını öne sürerek kendileri hariç herkesi göndermeye çalışmalarını etik bulmuyorum.
hesabın var mı? giriş yap