• ahmet davutoğlu' nun beyanatı. aslında bir açıdan bakıldığında haklı; avm siz meydan mı olurmuş. eksik hissediyor üzülüyor kendisi.
    ref

(bkz: m1 meydan alışveriş merkezi)
  • istanbul gibi dünyaca tanınan bir metropole daha güzel bir meydan gerekir düşüncesi ile katıldığım tespit.

amk adamın bir meydan ile ilgili görüşlerini de siyasi reflekslere bağlayan adamlar da var ya, bunlara ahır yap tepinsinler.

zaten tinercinin, sapığın mekanı olan gezi'yi bu kadar savunduklarına göre az buçuk duruşlarını belli ediyorlar.
  • gezi olayları akabinde, o hınçla yayalaştırma projesini yarım bırakıp, meydanı betonla kaplayıp, yeni traş edilmiş genital bölge gibi bırakan kendileri değil mi, bu nasıl laf ulen? sanki geziciler yaptı tüm onları 2013 sonrasında. taksim meydanındaki çirkinlik eylemcilerin kurtardığı gezi parkı mı sayın pırofesör?
  • (bkz: 97)
  • taksim meydanı yapıldıktan 2 ay sonra yeni meydanı görmeye ilk ve son kez gittim. beton ile kapladıkları meydanda 40 yıl önce yapılmış gibi çatlakların olması mı, araç trafiğine kapalı olmasına rağmen bir ağaç ya da yeşil alan yapılmamış olması mı, yoksa halı serip semaveri ile piknik yapanı mı... ne uzaklaştırdı bilmiyorum ama bu projeyi onaylayanların zevkine tüküreyim.
  • ve biz daha da çirkin hale getirmeyi başardık şeklinde devam etmesi gereken söz. malesef bu davut, doğrucu davut değil. malesef bir şehir medeniyetine mensup olmayınca, böyle beyanatlarda bulunabiliyor bazı siyasetciler. dünyada hiç bir büyük meydanına bu şekilde tecavüz edilmediğini bilmemek, ancak okumakla çözülmeyecek bir cehaletle mümkündür.
  • kendisi ve kendi gibi düşünenler için çok doğru bir açıklama..
    camisiz avm siz meydan mı olur???
  • ucube beton yığını yayalaştırma projesinden sonra katıldığım önerme.
  • (bkz: doğru söze ne denir)

döktüler betonu sıçtılar meydanın içine.. nereye düştüğümü anlamıyorum orada yürürken, otobüsten inerken bile son durağa kadar gitmeyip odakule'de atlıyorum aşağı..

bu gerekçeyle hak verdiğim tespittir..

iyi ki istiklal caddesinin ağaçlı hallerini bilmiyorum..
  • 20 senedir siz yönetiyorsunuz, sorun kimde acaba ? diye sormak istediğim tespit.
hesabın var mı? giriş yap